نمایش بهتر سایت در اپلیکیشن دریافت از بازار
نمایش بهتر سایت در اپلیکیشن دریافت از بازار
0
0

جملات انگیزشی | ۲۰ جمله انگیزشی که زندگیتان را متحول می کند

20084 بازدید

جملات انگیزشی و الهام بخش

جملات انگیزشی و مثبت یک سدّ بسیار محکم برای افکار منفی است که ضمیر ناخودآگاه ما را برای پرورش یک ذهن مثبت اندیش برنامه ریزی می کند. زمانی که با انگیزه و مثبت اندیش بوده ایم، طبیعتاً رفتار ما نیز بسته به افکارمان تغییر کرده و مهربانتر و خوش اخلاقتر هستیم. جملات انگیزشی به صورت آگاهانه باعث می شود که انگیزه و شوق حرکت به سوی خواسته ها در ما ایجاد شوند.

هر چند برای ایجاد انگیزه راه های متعددی وجود دارد اما مغز عاشق  جملات انگیزشی و الهام بخش است. اینکه فردی به آنها بگوید ” با انگیزه بودن هیچ هزینه‌ای برای‌تان ندارد اما می‌تواند همه چیز را برای شما فراهم کند”. انسان از دیرباز عاشق این بوده است که با کسی هم صحبت شود تا که جملات او باعث شود که انگیزه بگیرد و به سوی خواسته هایش حرکت کند.

جملات انگیزشی

به جرأت می توان گفت که یک جمله انگیزشی، خلاصه و چکیده یک کتاب ۲۰۰ صفحه ای از کتاب های موفقیت است. اگر در جملات انگیزشی نگرشی ژرف اندیشانه داشته باشیم درمی یابیم که هرکدام از جملات انگیزشی، صدها پند و اندرز را در خود جای داده است.

نوشته های انگیزشی چه تاثیری دارند؟

ما انسان ها با دیدن یا شنیدن جملات انگیزشی یا موفقیت افراد، خود به خود احساس خوشایندی در ما ایجاد می شود و نتیجه این احساس خوب، ایجاد انگیزه و استارتی برای هدف گذاری خواهد بود. اجازه دهید نیم نگاهی به علم روانشناسی و چگونگی ترشح هورمون های شادی بخش که در نهایت باعث ایجاد انگیزه و تقویت اراده می شود، بیندازیم.

اکثر افرادی که از یافته های علمی خوششان نمی آید یا به نوعی با کلمات قلنبه سنلبه میانه خوبی ندارند از این بخش می گذرند بدون آنکه آن را مطالعه کنند اما شاید مهمترین بخش این مقاله این بخش باشد زیرا که شما با چگونگی کارکرد مغزتان آشنایی پیدا خواهید کرد و زمانی که جملات انگیزشی را می خوانید می دانید که جملات انگیزشی چه تاثیری دارند و چگونه روی شما تاثیر می گذارند؟

شناخت هورمون ها و چگونگی کارکرد مغز

هورمون ها مواد بیوشیمیایی می باشند که وظیفه آنها تنظیم متابولیسم بدن می باشد. پس می توان نتیجه گرفت که حفظ سلامتی رفتار و ظاهر ما به هورمون ها بستگی دارند. برای مثال افزایش میزان هورمون کورتیزول باعث ایجاد استرس در افراد می شود و واکنش شما را به عوامل، تعیین می نماید.

اجازه دهید زیاد از مبحث اصلی تحت عنوان جملات انگیزشی دور نشویم فقط یک نکته کوچک مانده که چگونه هورمون های شادی ترشح می شوند که لازم است آن را بدانید. از این بابت لازم است که هنگام شنیدن یا خواندن جملات انگیزشی که باعث شادی شما می شود چه اتفاقاتی در مغز می افتد.

دوپامین (Dopamine

دوپامین یک انتقال دهنده عصبی است که به سیستم پاداش معروف است به نحوی که سیستم دریافت پاداش را در مغز انسان هدایت می کند. برای مثال زمانی که جملات انگیزشی را می خوانید که کسی شما را تشویق کرده است که شما می توانید به اهداف خود برسید و از این جملات انگیزشی لذت می برید مغز در واقع دوپامین را به سمت شما پرتاب می کند و از این رو شما احساس رضایت از خود یا احساس آرامش و شادی می کنید طبیعیست این احساس در شما ایجاد انگیزه کرده و باعث تقویت اراده خواهد شد.

چه زمانی از این جملات استفاده کنیم؟

خب امیدواریم که مطالب بالا را خوانده باشید تا بدانید هنگامی که شما یک جمله انگیزشی و الهام بخش را می خوانید چه اتفاقی در مغز شما می افتد و چگونه باعث ایجاد انگیزه و تقویت اراده شما می شود. قبل از اینکه به بخش جملات انگیزشی برسیم کمی درمورد زمان استفاده از آن صحبت کنیم. این جملات چه زمانی باید بخوانیم و چه زمانی بیشترین تاثیر را خواهد داشت؟ 

شنیدن و خواندن جملات زیبا قاعدتاً لذت بخش است اما زمان هایی هستند که اگر در آن زمان از این جملات انگیزشی استفاده کنیم و آنها را مطالعه کنیم نسبت به دیگر زمان ها، بیشتر تاثیر خواهد گذاشت. بهترین زمان برای خواندن جملات و نوشته های انگیزشی صبح زمانی که از خواب بیدار می شوید می باشد زیرا اول صبحتان را با جملاتی آغاز کرده اید که تنها برای موفقیت مادی و معنوی نوشته شده است .

وقتی که شما این جملات را می خوانید و مغز شما هم دوپامین ترشح می کند و به شما برای خواندن آن جملات پاداش داده است (در بالا گفتیم که مغز هنگام لذت بردن از کاری که انجام داده اید دوپامین را به سمت شما پرتاب می کند). اگر این کار را در اول صبح انجام دهید بی شک باعث می شود که احساس لذت و رضایت از خود داشته باشید، انگیزه در شما ایجاد شده و اراده تان تقویت می شود اگر همه این عوامل در اول صبح باشد، شما روزی پر انرژی و زیبا را سپری خواهید کرد.

عکس نوشته ها و جملات انگیزشی 

در این بخش نوبت به آن رسیده است که جملات انگیزشی و الهام بخش را با هم بخوانیم. پیشنهاد ما این است که اول صبح همیشه این بخش را مطالعه کنید. سعی خواهیم کرد که روز به روز جملات بیشتری به این بخش اضافه کنیم هرجا سخنی یا جمله قصاری دیدیم برایتان به اشتراک بگذاریم. یقیناً نتایج خواندن جملات و نوشته های انگیزشی قوت قلب، ایجاد انگیزه، رهایی از افکار منفی، فارغ آمدن بر گفتگوهای ذهنی است.

 • موفقیت خود را به این نسبت می‌دهم که من هرگز نه بهانه آوردم و نه بهانه‌ای را پذیرفتم. “فلورانس نایتینگل”
 • به کسانی که به شما حسودی می کنند احترام بگذارید، زیرا آنها کسانی هستند که از صمیم قلب معتقدند؛ شما بهتر از آنها هستید.
 • موفقیت هایی که نصیب افراد صبور می‌شود، همان هایی هستند که توسط افراد عجول رها شده اند!
 • در دنیا تنها یک چیز وجود دارد که باعث می شود ما به آرزوهایمان دست نیابیم، آن هم ترس از شکست است!

 

 • اجازه ندهید افکارِ منـفی و گفتـگوهای ذهنی شما را از اهدافتان دور کنند. اگر از زندگی اکنونِ خود راضی نیستید نـگاهــی به گذشـته خـود بـیندازید! زیرا که اکنونِ شما آینده ی گذشته تان است. پـس اگر می خواهید آینده شما آنگونه که می خواهید رقم بخورد همین الآن دسـت بـه کـار شـویـد تا در آینده به گذشته خود افتخار کنید.جملات انگیزشی و زیبا موفقیت از بزرگان

 

 • مردم اغلب می‌گویند انگیزه ها دوام ندارند. خب، اثر حمام نیز ماندگار نیست. به همین دلیل توصیه می‌شود روزانه دوش بگیرید!
 • سختی‌ها برای این نیستند که شما را متوقف کنند و درهم بشکنند، سختی‌ها وجود دارند تا شما را آماده کنند و رشد و پیشرفت دهند.
 • لذت بخش ترین احساس از انجام کاری که دیگران می گویند: ”نمی توانی انجام دهی” به دست می آید.
 • خیلی از شکست های زندگی به خاطر این است که نمی‌دانیم چقدر به موفقیت نزدیک بودیم، وگرنه هرگز تسلیم نمی‌شدیم.
 • بهترین راه به دست آوردن اعتماد به نفس، انجام کارهایی است که از آن ها می ترسیم.
 • اگر از صد نفر بپرسید متضاد کلمه موفقیت چیست می‌گویند شکست. اما این اشتباهی بزرگ است؛ متضاد کلمه موفقیت، تلاش نکردن است.
 • افراد موفق کارهایی انجام می‌دهند که افراد ناموفق دوست ندارند انجام دهند. آرزو نکنید ای کاش آسان‌تر شود. آرزو کنید ای کاش من بهتر شوم.
 • بازنده کسی است که در انتظار معجزه می ماند، تا کسی از راه برسد و آرزوهایش را برآورده سازد باور کن همه به دنبال رسیدن به آرزوهای خودشان هستند خودت معجزه زندگی خودت باش محدودیت های ذهنی ات را کنار بگذار باورهای صحیح خود را تقویت کن و به  سوی موفقیت گام بردار!!!!!
 • بزرگ‌ترین ریسک، ریسک نکردن است. در دنیایی که تغییر با سرعت در حال پیشروی است تنها استراتژی برای شکست، ریسک نکردن است.
 • اول شما را نادیده می گیرند بعد به شما خواهند خندید سپس با شما خواهند جنگید و بعد شما برنده خواهید شد.

عکس نوشته انگیزشی و موفقیت

 

 • رؤیاهای‌ خودتان را بسازید در غیر این صورت فرد دیگری شما را برای ساختن رؤیایش به کار خواهد گرفت.

عکس نوشته جملات زیبا

 

 • یکی از رموز موفقیت این است که برای همیشه در ذهن خود کلمه نمی‌دانم را به هنوز نمی‌دانم تغییر دهید.

جملات انگیزشی زیبای بزرگان

 • هر چه به آن فکر کنید در آینده شما پدیدار خواهد شد. پس برای تغییر آینده تان، از تغییر ذهنتان شروع کنید.
 • به خاطر سختی کارها نیست که ما جرأت نمی کنیم، چون ما جرأت نمی کنیم کارها سخت می شوند.

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://baztabebavar.ir/?p=8527
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
تیم بازتاب باور
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

2 نظر در مورد جملات انگیزشی | ۲۰ جمله انگیزشی که زندگیتان را متحول می کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. با عرض سلام و خسته نباشید به عزیزان پر تلاش و زحمتکش گروه تحقیقاتی بازتاب باور.عاشقتونم و بابت تمام زحماتتون از شما ممنون و سپاسگزارم.بهترینها رو براتون آرزو میکنم.????

  3