0
0

کتاب آیین زندگی نوشته دیل کارنگی دانلود نسخه pdf

20226 بازدید

کتاب آیین زندگی اثر دیل کارنگی

دیل کارنگی نویسنده کتاب آیین زندگی در سال ۱۸۸۸ در یک خانواده فقیر در میزوری یکی از ایالت‌های غرب آمریکا. به دنیا آمد . وی در نوجوانی به دلیل اینکه مسئولیت خانواده ای فقیر را به دوش داشت مجبور شد امرار معاش کرده و نخست وی یک فروشنده بود.او در دانشگاه تربیت معلم وارنسبورگ میزوری درس خواند و علاقه زیادی به نوشتن کتاب،  و اماده کردن کنفرانس داشت. سپس وی به انجمن جوانان مسیحی رفته و آنجا شروع به تدریس کرد یکی از مهمترین ایده های  او کتابهایش بود.که از مشهورترین کتاب های وی می توان به کتاب آیین زندگی ،آیین دوست یابی ،آیین سخنوری اشاره کرد. کتاب آیین زندگی یکی از بهترین کتابهاییست که در زمینه روانشناسی و موفقیت در زندگی نوشته شده و با اینکه ۷۰ سال از تاریخ انتشار این کتاب می گذرد اما همچنان در رده بهترین کتابهای موفقیت در جهان می باشد

دیل کارنگی نویسنده کتاب آیین زندگی

بخشی از کتاب آیین زندگی

دیل کارنگی در کتاب آیین زندگی می گوید : چند قانون برای غلبه بر نگرانی وجود دارد قانون ۱ : حقایق را جمع‌آوری کنید ! یادتان باشد که رئیس دانشگاه کلمبیا می گفت نیمی از نگرانی های جهان نتیجه اعمال کسانی است که سعی می کنند  قبل از آگاهی کافی در مورد چیزی که می خواهند درباره اش تصمیم بگیرند وارد عمل می‌شوند.  قانون ۲ پس از بررسی دقیق واقعیت ها تصمیم بگیرید .
قانون ۳ به محض اینکه با دقت تصمیم گرفتید عمل کنید همه همت خود را معطوف به اجرای تصمیم کنید. نگرانی درباره پیامدهای کار را یکسره کنار بگذارید قانون ۴ هنگامی که خودتان یا یکی از همکاران تان درباره مسئله ای نگران هستید آن را بنویسید. و به این سوالات پاسخ دهید مسئله چیست؟ علت ایجاد مسئله چیست؟ راه حل های احتمالی برای مسئله چیست؟ بهترین راه حل مسئله کدام است؟

از کتاب آیین زندگی چگونه استفاده کنیم؟

چند پیشنهاد برای استفاده بهتر از مطالب کتاب آیین زندگی : اگر قصد دارید بیشترین بهره را از مطالب کتاب آیین زندگی ببرید بنا بر این یک شرط لازم را باید رعایت کنید. شرطی که آنقدر ضروری و مهم است که اگر آن را رعایت نکنید صدها قانون درباره طریقه مطالعه این کتاب بی فایده خواهد بود در عین حال اگر چنین استعدادی داشته باشید این شرط را رعایت کنید می توانید بدون خواندن بخش اعظم مطالب یک کتاب به مطلب کلی پی ببرید این شرط معجزه آسا کدام است؟

 

شاید این مطلب را دوست داشته باشید
کتاب دور دنیا در هشتاد روز دانلود نسخه کامل pdf

این اشتیاق عمیق و فراوان برای یادگیری تصمیمی جدی برای دست برداشتن از نگرانی و آغاز یک زندگی جدید چگونه می توان چنین اشتیاقی را در دل پدید آورد .پیوسته به خود یادآوری کنید که اصول مندرج در این کتاب چقدر مهم هستند مکرر در خاطر مجسم کنید که چگونه این اصول به شما یاری خواهند رساند که زندگی غنی تر و شادمانه تری را بگذرانید بارها و بارها به خود بگویید آرامش ذهن من سعادتمندی من سلامتی من حتی  اراده من در دراز مدت به استفاده از حقایق قدیمی آشکار و ابدی که در این کتاب آموزش داده شده اند بستگی دارد.ابتدا مطالب هر فصل را یکبار سریع مطالعه کنید این کار احتمالا ترغیب خواهید شد سراغ فصل بعد بروید ولی این کار را نکنید مگر آنکه بخواهید  برای تفریح بخوانید ولی اگر قصدتان این است که دست از نگرانی بردارید و زندگی جدیدی را شروع کنید برگردید و همه فصل را دوباره کامل بخوانید. به این ترتیب هم در وقت صرفه‌جویی کردید و هم نتایج بهتری رسیده اید در هنگام مطالعه بارها خواندن را متوقف کرده و روی مطلبی که می خوانید فکر کنید از خودتان بپرسید کی و چگونه می توانید هر یک از این پیشنهادها را اجرا کنید.

کتاب آیین زندگی دیل کارنگی PDF

بخشی از متن قانون فقط برای امروز در کتاب آیین زندگی

در کتاب آیین زندگی بخشی است که به عقیده نویسنده این مطلب جادو می کند بخشی به نام فقط برای امروز که هر روز باید آنها را تمرین کرد. در اینجا بخش کوچکی از این متن آورده شده است . فقط برای امروز شاد خواهم بود این عبارت نشان می دهد که ابراهام لینکن چقدر درست می گفت .حرف او این بود اغلب آدم‌ها همآنقدر سعادت مند اند که ذهنشان برای سعادتمند بودن آماده شده است سعادت از درون است ربطی به دنیای بیرون ندارد.

کتاب آیین زندگی نوشته دیل کارنگی دانلود نسخه pdf

فقط برای امروز سعی می‌کنم خود را با آنچه که هست تطبیق بدهم و سعی نمی کنم همه چیز با تمایلات خود سازش دهم خانواده ام،شغلم را همانگونه که هستند می پذیرم و خود را با آن تطبیق میدهم .فقط برای امروز از بدن خود مراقبت خواهم کرد آن را تمرین می دهم از آن مراقبت می کند. آن را تغذیه می کنم نه به او زور بگویم و نه از او غفلت می کنم بنابراین ماشین کاملی برای اطاعت از عوامل خود در اختیار دارم .فقط برای امروز سعی می کنم ذهن خود را تقویت کنم چیز مفید یاد بگیرم خشک مغز نخواهم بود و چیزهایی را که مطالعه خواهم کرد به تلاش تفکر و تمرکز نیاز دارد.

در زیر می توانید نسخه کامل PDF کتاب آیین دوست یابی را دانلود نمائید

لینک دانلود کمی پایینتر

شاید این مطلب را دوست داشته باشید
کتاب ملت عشق | دانلود کتاب ملت عشق نسخه pdf
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://baztabebavar.ir/?p=340
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
تیم بازتاب باور
مطالب بیشتر
برچسب ها:

باکس دانلود

پسورد: ندارد

نظرات

1 نظر در مورد کتاب آیین زندگی نوشته دیل کارنگی دانلود نسخه pdf

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *