0
0

کتاب چهار میثاق | دانلود pdf کتاب چهار میثاق اثر دون ميگوئل روئيز

19464 بازدید

نگاهی بر کتاب چهار میثاق

کتاب چهار میثاق اثری از دون میگوئل روئیز یکی از کتاب های موفقیت کتابخانه سایت بازتاب باور که بسیار زیبا و کوتاه و قابل فهم است.این کتاب در اصل مانند خردنامه‌ای از افراد سرخپوست تولتک است.کتاب چهار میثاق حاصل تجربیات و اندیشه های مردی است از تبار سرخپوستان آمریکای مرکزی ، که باورهای بنیادی تولتک ها را به زبانی ساده با مثال های قابل فهم و طبقه بندی بسیار موثر به نسل های جدید ارمغان کرده ، با این امید که رویای سیاره زمین را تغییر دهند .دانلود کتاب چهار میثاقpdf

چون در کتاب های کارلوس کاستاندا و در کتاب های پائولو کوئیلو هر دو از رویا سخن گفته می شود ، لازم است که مشابهت ها و تفاوت های معنایی آن را یاد آوری کنیم . در آثار کارلوس کاستاندا رویا بیتی هنری است که جنگجو یا مبارز با استعداد و در هر حال انسان پویا و تلاش گری که می خواهد علاوه بر تجربه زندگی روزمره ، چیزی از ورای آن دریابد و پاسخ پرسش هایش را از طریقی جویا شود ، می تواند با تمرین و ممارست و با داشتن استاد مناسب بر آن مسلط شود و از طریق آن به برخی از اهداف خویش در رسیدن به شناخت نایل شود در کتاب حاضر، دون میگوئل روئیز به چیزی اشاره می کند و آن را “رویای سیاره” می نامد که در کتاب سفر به دیگر سو اثر کارلوس کاستاندا ، دون خوان آن را نوعی تعریف و توصیف از جهان می نامد و معتقد است که غیر از آنچه ما واقعیت می نامیم ،واقعیت های دیگری نیز وجود دارند .

واقعیت این جهان را هندی ها “مايا” می نامند که هرمان هسه ،نویسنده آلمانی در داستانی به همین نام آن را به وجهی ساده توصیف کرده است .

منظور ميگوئل روئيز دقیقا چیست؟

برای انتقال هر چه ساده تر منظور نویسنده کتاب چهار میثاق باید بگویبم که او نه تنها معتقد است که واقعیت فعلی جهان حاضر را “توهم” مشترک نسلهای متمادی و میلیون ها نفر از افراد بشری در زمان حال شکل داده و می دهد ، بلکه بر این باور است که می توان این “توهم” مشترک را تغییر داد پس رویای سیاره زمین در این کتاب همان حاصل توهم مشترک ساکنان آن است ، به طوری که مشاهده می شود این رویا در قرن های متمادی به ویژه در قرن بیستم، بارها به کایوس نزدیک شده است .

این کابوس ها در قلمرو های روان فردی ، اجتماعی ، رابطه بین اقوام و نهایتا در جنگ های جهانی اول و دوم تجلی کردند متاسفانه انتظاری که در قلمرو فردی از روانکاوی فرویدی داشتیم نتوانست در ابعاد گسترده نتیجه بخش باشد .

دانلود رایگان کتاب چهار میثاق ترجمه دلارا قهرمان

در قلمرو اجتماعی نیز انتظاراتی که پیروان باورهای اشتراکی و سوسیالیستی داشتند نتوانست نتیجه مطلوب را به بار آورد و ورشکستگی عظیم آن پس از مرگ رهیر سوسیالیست یوگسلاوی و تکه تکه شدن این سرزمین و کشتار های فجیعی که به نام تضادهای قومی و مذهبی در سارایوو اتفاق افتاد، بیش از همیشه نشان داد که اگر تغییر در اعماق ناخود آگاهی بشر انجام نپذیرد ، تغییرات ظاهری روشنفکرانه با تسلط یک نظام رهبری حتی صالح نیز دوام یک الگوی رفتاری انسانی را تضمین نمی کند.

آنچه دون میگوئل روئیز در کتاب چهار میثاق می خواهد بگوید این است که هر یک از ما در قلمرو زندگی شخصی خویش قادریم باورهای منفی موروثی را به تدریج تغییر دهیم و سهمی در تبدیل این “رویای دوزخی” به “رویایی بهشتی” ایفا کنیم و این کار ته اسان است و نه به سرعت اتفاق می افتد اما می تواند جهتی نو سالم به حرکت انسان های پویا و معتقد به تغییر بدهد . رویا در کتاب های پائولو کوئیلو ، مخصوصا در کیمیاگر، تجسم افسانه شخصی دارنده آن است . اگر فردی از کودکی در رویای پزشک شدن بوده است.

تولتک‌ها چه کسانی بودند؟

تولتک‌ها گروهی از دانشمندان و هنرمندان بودند که دانش و رسوم معنوی دنیای باستان را بنیان‌گذاری کردند و هزاران سال پیش در مناطق جنوب مکزیک به عنوان زنان و مردان اهل معرفت شناخته می‌شدند.
استادان تولتک طی هزاران سال مجبور بودند دانش باستانی که دارند را مخفی نگه‌ دارند. ولی این دانش محرمانه در میان استادان انتقال داده شد چنان‌چه اکنون دون‌میگوئیل‌روئیز که یکی از این استادان است‌، تصمیم گرفت در این کتاب تعالیم قدرتمند و کاربردی تولتک‌ها را با برای مردم آشکار کند.
تولتک مذهب خاصی نیست ولی تمامی استادان معنوی تاریخ بشر را محترم می‌داند.

بهترین ترجمه کتاب چهار میثاق

معرفی فصل‌های کتاب چهار میثاق

این اثر همان‌طور که از نام آن مشخص است، دارای ۴ میثاق است و هم‌چنین ۷ فصل دارد‌؛

فصل اول: در رابطه با اهلی سازی و رویای سیاره است. خود واقعی ما عشق خالص و نور خالص است.

فصل دوم: میثاق اول است؛
معصومیت در کلام، با کلام خود گناه نکنید.
هر انسان یک جادوگر است، ما می‌توانیم با کلام‌مان شخصی را طلسم کرده و یا از طلسمی آزاد کنیم.

فصل سوم :
میثاق دوم است؛ هیچ چیز را به خودتان نگیرید.‌ هنگامی‌که هیچ‌چیز را به خود نگیرید آزادی وصف‌ناپذیری را تجربه خواهید کرد.

فصل چهارم، میثاق سوم است؛ تصورات باطل نکنید.
همیشه سؤال پرسیدن بهتر از گمان کردن است، چون فرضیات زمینه رنجش فرد را فراهم می کند.

فصل پنجم، میثاق چهارم است؛ بهترین خود باشید و همیشه بیشترین تلاش‌تان را بکنید.

فصل ششم و فصل هفتم در مورد آزادی و بهشت روی زمین صحبت می‌کند که در واقع تکمیل‌کننده‌ی ۴ میثاق است.

درواقع نتیجه‌ی این میثاق‌ها چیزی است که آن را شخصیت خود می‌نامیم. در این میثاق‌ها می‌گوییم: این من هستم.
این اعتقاد من است. من توانایی انجام این کار را دارم. من این کار را را نمی‌توانم انجام دهم.
این واقعیت زندگی من است.
این خیال است.
این ممکن است. آن ممکن نیست.

دانلود کتاب صوتی چهار میثاق

اگر درک کنیم که این میثاق‌های ما هستند که بر زندگی‌مان حکم می‌کنند، آن‌وقت نیاز به تغییر میثاق‌ها را احساس می‌کنیم.
شما را به مطالعه‌ی این کتاب جذاب، کوتاه و کاربردی دعوت می‌کنیم. مطمئناً مطالبی که در این کتاب گفته شده است بارها شنیده و خوانده‌ایم، این کتاب مروری و گذری است بر همه مطالب و دانش جذاب و کاربردی گذشته که یاد گرفته‌ایم و تمرین‌هایی برای بازسازی بهتر خویش.

خلاصه کتاب چهار میثاق

اگر ما اولین میثاق را در زندگی سرمشق خود قرار بدهیم و با کلام خود مرتکب گناه نشویم ، همه سموم عاطقی از ذهن ما پاک می شود و دیگر در رابطه مان با دیگران اثر می گذارد . معصومیت در کلام همچنین موجب می شود از طلسم های منفی دیگران در امان باشیم .

چون ما هنگامی باوری منفی را می پذیریم که ذهن مان برای آن خاک حاصلخیزی باشد . اگر شما با کلام تان مرتکب گناه نشوید ، آن وقت ذهن تان دیگر برای کلماتی که ناشی از جادوی سیاه هستند ، خاک حاصلخیزی نخواهد بود . بر عکس ، برای دریافت کلماتی که ناشی از عشق هستند، حاصلخیز خواهد بود .

شما می توانید میزان معصومیت در کلام را با میزان عشق به خود بسنجید. این که چقدر خود را دوست دارید و چه احساسی نسبت به خود دارید ، مستقیما با کیفیت و صداقت کلام شما ارتباط دارد. وقتی در کلام بی گناهید ، احساس خوبی دارید ، شاد هستید و با خود در صلح و آرامش به سر می برید .

دانلود رایگان کتاب چهار میثاق pdf

شما می توانید تنها با عمل به میثاق اول ، از دور خارج شود و هم اکنون من این بذر را در ذهن شما می کارم به این که این بذر رشد کند یا نه ، تنها بستگی به حاصلخیزی ذهن شما برای بذرهای عاشقانه دارد . دیگر به عهده خود شماست که این میثاق را با خود بیندید : من با کلام خود گناه نمی کنیم.

اگر این بذر را تغذیه کنید و به مرور که در ذهن شما رشد می کند ، بذرهای عاشقانه دیگری را به وجود می آورد که جای بذرهای ترس را می گیرند . اولین میثاق ، نوع بذری را که اندیشه شما برای آن حاصلخيز است ، عوض میکند با کلام خود گناه نکنید .

این اولین میثاق است و شما اگر می خواهید آزاد باشید ، اگر می خواهید شاد باشید ، و اگر می خواهید از آن مرتبه وجودی که دورځ نام دارد بیرون بیایید ، باید آن را بپذیرید . این میثاق اقتدار بسیاری به همراه دارد و کلام را در راه درست بکار ببرید ، کلام را برای شریک کردن دیگران در عشق به کار ببرید و از جادوی سفید استفاده نمایید .

 از خودتان آغاز کنید ، به خود بگویید که چقدر شگفت انگیز هستید ، چقدر عالی هستید، به خودتان بگویید که چقدر خود را دوست دارید . با استفاده از کلام ، همه میثاق های کودکانه و حقیرانه را در هم بشکنید این کار ممکن است . این کار ممکن است ، چون من آن را انجام داده ام ، و من از شما بهتر نیستم . نه ، ما عينا مثل هم هستیم ، مغز و بدن ما مثل هم کار میکنند ، چون همه انسان هستیم .

اگر من قادر بوده ام این میثاق ها را در هم بشکنم و میثاق های جدیدی بیافرینم پس شما هم می توانید . اگر من توانسته ام با کلام خویش گناه نکنم ، چرا شما نتوانید ؟ تنها همین یک میثاق کافی است که کل زندگی شما را تغییر دهد ، معصومیت کلام می تواند شما را به آزادی شخصی برساند ، می تواند شما را به موفقیت عظیم و به فراوانی برساند و می تواند همه ترس ها را زایل کند و آنها را به شادی و عشق مبدل سازد . تصور کنید که با معصومیت کلام چه ها می توانید خلق کنید.

Download Ketabe Chahar Misagh

با معصومیت کلام می توانید از دنیای ترس ها رها شوید و زندگی کاملا متفاوتی را تجربه کنید ، می توانید درست در میان هزاران انسان دیگر که در دوزخ زندگی می کنند ، در بهشت زندگی کنید ، چون شما نسبت به آن دوزخ مصونیت دارید، می توانید به ملکوت فردوس در آیید ، تنها با همین یک میثاق : با کلام خود گناه نکنید سه میثاق بعدی هم زائیده اولین میثاق هستند . دومین میثاق این است : هیچ چیز را به خود نگیرید هر اتفاقی که در اطراف شما افتاد ، آن را به خود نگیرید . مثالی می زنم : اگر من شما را در خیابان ببینم و بی آن که شما را بشناسم بگویم : ” هي ، تو چقدر احمق هستي “، مسلما این جمله به شما بر نمی گردد ، بلکه به خودم بر می گردد .

شما اگر آن را به خود بگیرید ، شاید باور کنید که احمق هستید . شاید فکر کنید : ” از کجا می داند ؟ او روشن بین است با هر کسی می تواند حماقت مرا ببیند ؟ ” شما آن را بخود می گیرید ، چون با آنچه گفته شده موافق هستید و به محض این که آن را بپذیرید ، زهر در درون شما جریان می یابد و به دام رویای دوزخ می افتید . آنچه باعث می شود به دام بیفتید ، چیزی است که ما آن را اهمیت شخصی می نامیم . اهمیت شخصی ، یا همه چیز را بخود گرفتن ، بیانگر نهایت از خود راضی بودن است . چون شخص بر این تصور است که همه چیز مربوط به ” من ” است . در طول دوران تربیت ، یا اهلی شدن ، ما می آموزیم که همه چیز را به خود بگیریم و فکر می کنیم مسئول همه چیز هستیم

فايل صوتي كتاب چهار ميثاق

عوامل تیم تحقیقاتی بازتاب باور در حال آماده سازی نسخه صوتی کتاب چهار میثاق هستند ، هنگامی که نسخه صوتی کتاب چهار میثاق آماده گردید در سایت برای دانلود به نمایش گذاشته می شود.

دانلود کتاب چهار میثاق

در این بخش می توانید کتاب چهار میثاق نسخه pdf را به صورت رایگان دانلود کنید . لازم به ذکر است برای دانلود رایگان نسخه پی دی اف به کانال تلگرام بازتاب باور که لینک آن کمی پایینتر قابل مشاهده است ، مراجعه فرمائید.

دانلود رایگان کتاب ۴ میثاق نوشته دون میگوئل روئیز

شاید این مطلب را دوست داشته باشید
کتاب قدرت فکر ژوزف مورفی pdf کامل | دانلود کتاب کامل قدرت فکر
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://baztabebavar.ir/?p=10172
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
تیم بازتاب باور
مطالب بیشتر
برچسب ها:

باکس دانلود

نظرات

0 نظر در مورد کتاب چهار میثاق | دانلود pdf کتاب چهار میثاق اثر دون ميگوئل روئيز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.