رشد فردیعمومی

آرامش قلب | چگونه یاد خدا باعث آرامش قلب می شود؟

آرامش قلب  راه و روش هایی دارد که با آشنایی با آنها می توان در زندگی به آرامش رسید . همه راه های برای آرامش قلب ها به یک نقطه ختم خواهد شد یاد خدا ! در این مقاله سعی داریم به این سوال جواب دهیم که چگونه یاد خدا باعث آرامش قلب می شود؟ براستی چه رازی در میان این سوال پنهان است ؟ با ما همراه باشید تا بررسی کنیم چگونه یاد هدا باغث آرامش قلب خواهد شد.

 

یاد خدا چیست؟ تعریف یاد خدا

فرمول آرامش قلب ها چیست؟

در زندگی روزمره افرادی را میبینیم که همیشه خوشحالند به ندرت می توان آثار اندوه را در آنها یافت . آیا در پشت این خوشحالی رازی نهفته است؟ آیا راز فرمول آرامش قلب ها را می دانید؟ بدون شک آرامش قلب ها فرمولی دارد و دستیابی به فرمول آرامش قلب بسیار آسان است از آنجا که قرآن راهنمای ما مسمانان بوده است و برای هدایت بشر نازل شده است پس بدون شک فرمول آرامش قلب ها در قرآن توضیح داده شده است.گاهی اوقات می بینید که افرادی با اینکه وضعیت مالی خوبی ندارند ولی از چهره آنها مشخص است که قلبی آرام و دلی شاد دارند انجاست به یاد مثل قدیمی میافتیم که رنگ رخساره خبر می دهد از سر درون. آنهایی که بیشتر یاد خدا هستند و ارتباط آنها قلبا با منبع آرامش یعنی خداوند برقرار است بسیار انسانهایی آرام و شاد هستند فارغ از وضعیت مالی خوب یا بد،آنها  قلبا احساس آرامش می کنند.

الَا بِذِکْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ

این فرمولی است که دلها را آرام می کند و باعث آرامش قلب ها می شود. این فرمول نکاتی دارد و رعایت آن مایه آرامش می شود. در ادامه بیشتر به توضیح فرمول آرامش قلب خواهیم پرداخت.
یاد خدا تنها به ذکر زبانى نیست، اگر چه یکى از مصادیق روشن یاد خداست، زیرا آنچه مهم است یاد خدا بودن در تمام حالات است اما هنگامی که قلب و زبان با هم متصل شوند و خدا را یاد کنند یقینا دلها به آرامش خواهد رسید.برای رسیدن به آرامش قلب باید به منبع آرامش متصل شد و رمز این اتصال تنها یاد خداست . یاد خدا باعث آرامش قلب ها می شود .حال که دانستیم یاد خدا باعث آرامش قلب می شود این سوال پیش می آید فراموشی و غفلت از یاد خدا باعث چه چیزی می شود؟
دلهره ناشی از غفلت از یاد خداست کلا واژه غفلت اساس آن منفی است و منفی جذب کننده منفی و غفلت بیشتر است بطور کلی هرگاه که حس بدی داشتیم یک هشدار است که ( خدا را یاد نمیکنیم) بنا بر قانون آفرینش هرچیزی مشابه خود را جذب می کند حس بد، حس بد، و حس خوب احساس خوب !
پس هنگامی که شما خدا را یاد کردید منتظر شادی بیشتر باشید زیرا با یاد خدا دلها آرامش می یابد بنا بر قانون آفرینش آرامش،جذب کننده آرامش است این یک قانونه و هیچ خطایی در آن نیست. فرمول آرامش قلب هیچگاه سخت نبوده است  فقط کافیست به منبع آرامش متصل شوید .

یاد خدا چگونه دل ها را آرام می کند؟

نخست بیایید با کمک قانون جذب به این سوال پاسخ دهیم. قانون جذب چه می گوید؟ قانون جذب می گوید هرچیزی هم نوع خود را جذب می کند . برای مثال اگر کسی به  سختی ها  و مشکلات توجه کند عملا به کائنات اعلام کرده که سختی و مشکلات بیشتری میخواهد و کائنات نیز فورا فرکانس ارسالی شخص را دریافت و بسته به درجه توجه فرد به خواسته او پاسخ می دهد.شاید برایتان سوال باشد کیه که از مشکلات خوشش بیاید پس چرا من با اینکه نمیخواهم و به این توجه می کنم که مشکلی در زندگی برایم پیش نیاید و با احتیاط هر روز به این توجه می کنم که مشکلات از من دور شوند ولی باز مشکلات سراغ من می آید؟ پاسخ کوتاه است : اگر میخواستید چرا به مشکلات توجه می کردید؟ آیا راحت تر و بهتر نبود به جای اینکه به دور کردن مشکل توجه می کردید به ورود آرامش به زندگیتان توجه می کردید؟ حال نکات و توضیحات فوق چه ارتباطی به سوال  یاد خدا چگونه دل ها را آرام می کند داشت؟ همه ما می دانیم خداوند منبع آرامش است پس با توجه کردن  به منبع آرامش به کائنات اعلام کردید من آرامش می خواهم کائنات هم به درخواست شما رسیدگی کرده و آرامش را وارد زندگیتان می کند و هرچه بیشتر به منبع آرامش یعنی خداوند توجه کنید دلها به آرامش بیشتری خواهد رسید.

شاید این مطلب را نیز دوست داشته باشید:

شاید این مطلب را دوست داشته باشید
عزت نفس چیست؟ چگونه عزت نفس داشته باشیم؟ تقویت عزت نفس
سابلیمینال مسیج چیست؟ بخوانید
باور چیست ؟ و چگونه شکل می گیرند؟

این مطلب را می توانید در اینستاگرام نیز دنبال کنید : BaztabeBavar@

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن