نمایش بهتر سایت در اپلیکیشن دریافت از بازار
نمایش بهتر سایت در اپلیکیشن دریافت از بازار
0
0

قدرت بخشش | چگونه دیگران را ببخشیم؟

18742 بازدید

قدرت شگفت‌انگیز بخشش و گذشت

قدرت بخشش را دست‌کم نگیرید، بخشش کلید سلامت عاطفی، روانی و جسمی است. افرادی که حاضر نیستند دیگران را ببخشند زمینه ابتلا به مشکلات قلبی و عروقی، دردهای شدید جسمی، اختلال در سیستم عصبی و سیستم ایمنی، اضطراب و افسردگی را برای خود فراهم می‌کنند و خود را از داشتن یک زندگی اجتماعی خوب و شایسته محروم می‌کنند.
نفرت و کینه در وجود انسان باعث می‌شود جهان پیرامون فرد، ناعادلانه و دشمن‌گونه به‌نظر بیاید اما بعد از رها کردن کینه و نفرت، بخشش و گذشت کامل، زخم‌ها و دردهای درونی بهبود پیدا می‌کنند. افرادی که اشتباه‌های هم را می‌بخشند، احساس سبکی و آسودگی خواهند کرد و مشکلات‌ آن‌ها به‌طور معجزه‌آسایی حل خواهد شد. درست است که بخشش و گذشت ظاهراً كار آسانی نیست، بخشش كار كسی است كه از اقتدار درونی برخوردار است.

در نظر داشته باشیم كه از همه انسان‌ها ممكن است خطا یا اشتباهی سر بزند پس اگر به یاد داشته باشیم که ما هم ممكن است خطا كنیم، بخشش دیگران راحت‌تر می‌شود.

با بخشش دیگران چه کمکی به خودمان می‌کنیم؟

بخشش باعث می‌شود فعالیت مغز بهبود پیدا کند درصورتی‌که فرد، دیگری را نبخشد خودش از آرامش و سلامت روانی دور خواهد شد. ما بارها این جمله را شنیده‌ایم و در جاهای مختلف همین جمله را دیده‌ایم؛ افرادی که تو را آزار داده‌اند، ببخش و رها کن نه به‌خاطر این‌که آن فرد لیاقت بخشیده شدن را دارد، به‌خاطر این‌که تو لیاقت آرامش را داری.
این مطلب بسیار مهم است و لازم است نگاهی عمیق به آن داشته باشیم.

فردی که به ما دین یا قرضی دارد، لازم نیست برای آن فرد طلب بدبختی و شر کنیم.

اگر خودمان با اختیار و اراده و خواست قلبی خود آن فرد را ببخشیم و رها کنیم، ما آزاد و رها خواهیم شد. در صورت رها کردن ما خودمان رها خواهیم شد، آن فرد طبق قوانین جهان هستی مجازات خواهد شد. ما نمی‌گوییم به‌خاطر این‌که آن فرد آدم بسیار خوبی است او را ببخش، او را ببخش که خودت در رهایی زندگی کنی. اما اگر تمام مدتی که آن فرد در حق تو بدی می‌کند، ذهن و فکرت به کارهایش درگیر می‌شود. یکی از دلایلی که باعث می‌شود فرد مدت‌ زیادی را در حالت ناآرامی، رنجش و سطح انرژی پایین باقی بماند، نبخشیدن خود و افراد دیگر است. افرادی که نمی‌توانند دیگران را ببخشند، در وجود خود خشم و کینه را نگه می‌دارند و معمولاً افکار آزاردهنده‌ای در ذهن‌شان مرور می‌‌شود. اگر فرد تجربه بدی را مدام مرور می‌کند به‌خاطر وجود نگرش‌هایی است که در فرد وجود دارد و موجب می‌شود در رفتارهای خود سخت‌گیری کند و باورهای مختلف و نادرستی را در خود پرورش دهد. وجود این نگرش و باورهای اشتباه مانع بخشش افراد می‌شود.

اگر می‌خواهید جسم سالمی داشته باشید خوشحال و با‌نشاط و پرانرژی زندگی کنید، بخشش و گذشت را تمرین کنید و فرد خطاکار را رها کنید تا خودتان رها شوید. ما به ظاهرِ خودمان، دست و صورت، لباس و خانه‌مان را رسیدگی و نظارت می‌کنیم، اما به سلامت و پاکی ذهن‌مان توجهی نمی‌کنیم و هیچ اهمیتی نمی‌دهیم. اگر ببخشیم حس قدرت را تجربه خواهیم کرد و این قدرت به ما کمک می‌کند سریع‌تر به اهداف مورد نظرمان نزدیک‌تر شویم و قدرتمندانه‌تر به سمت اهدافمان گام برداریم. این دنیا به میزان قدرتی که ما در درون‌مان داریم، در بیرون به ما نعمت می‌دهد.
کسی که می‌بخشد به جهان ابراز می‌کند که من قدرتمندم. اما کسی که نمی‌بخشد اینگونه به جهان پیام می‌دهد که من ضعیف هستم، من ناتوانم، من کوچکم. پس جهان هستی به آدم کوچک، کوچک می‌دهد. پس بزرگ شو، بزرگ ببین!

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://baztabebavar.ir/?p=10570
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
تیم بازتاب باور
مطالب بیشتر

نظرات

1 نظر در مورد قدرت بخشش | چگونه دیگران را ببخشیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. من روزگاری بود که پرازکینه نفرت بودم ولی امروز درحال گذرازدوران بدقضاوت کردن تهمت زدن دروغ نبخشیدن هستم خداروشاکرم میتوانم مابقی عمر خودم روبدورازکینه بدخواهی سپری کنم

    2