تغییر باور

مثبت اندیشی و راه های شگفت انگیز عملی برای ایجاد تفکر مثبت

تاثیر مثبت اندیشی و تفکر مثبت در زندگی

مثبت اندیشی در واقع یک نوع نگرش ذهنی است که ما از آن انتظار داریم نتایج و شرایط زندگی آنگونه رقم بخورد که باب میل ما باشند. همه ما در زندگی با تضاد ها، مشکلات و دشواریهای زندگی رو به رو می شویم ، عکس العمل های هر یک از ما با توجه به نحوه تفکر و اندیشدن و میزان برداشت از موضوع متنفاوت است.گروهی خود را می بازند و دست و پای خود را گم می کنند و به گفته خود تسلیم قضا و قدر و تقدیر می شوند و دست از تلاش می شویند. گروهی دیگر کاملا عکس گروه اول، با مثبت اندیشی و تفکر مثبت سعی می کنند به بهترین شیوه ممکن به قضیه بنگرند و از قدرت فکر خود استفاده کنند . با تفکر مثبت و مثبت اندیشی بدون شک پاسخ مغز هم مثبت خواهد بود . تنها رازی که افراد موفق به بهترین شیوه از آن استفاده می کنند مثبت اندیشی و تفکر مثبت است . در این مقاله سعی داریم که شما را با معنا و مفهوم واقعی مثبت اندیشی آشنا کنیم و به شما راه های علمی برای ایجاد تفکر مثبت را نشان دهیم . با ما همراه باشید.

مثبت اندیشی | چگونه فردی مثبت اندیش با تفکر مثبت باشیم ؟

مثبت اندیشی و تفکر مثبت دقیقا چیست؟

هر یک از ما درباره مثبت اندیشی تعریفی داریم و بیشتر افراد بر این باورند که مثبت اندیشی یعنی اینکه فقط و فقط مثبت فکر کنیم اتفاقات ، آنگونه که انتظار داریم برایمان رقم می خورد. آیا این طرز فکر و باور حقیقت دارد؟ شما تا چه حد جمله بالا را قبول دارید؟ اگر آن را کاملا قبول دارید پس چرا بسیاری از افراد با اینکه ادعا می کنند مثبت اندیشند اما هیچ تغییری در زندگی آنها رخ نمی دهد؟ آیا تفکر مثبت جواب نمی دهد یا این افراد نمی دانند شیوه صحیح مثبت اندیشیدن چیست؟ اجازه دهید نخست مثبت اندیشی را تعریف کنیم . همانگونه که در توضیحات بالا گفتیم مثبت اندیشی و اندیشه مثبت یک نوع نگرش ذهنی است که ما می خواهیم به کمک این نوع نگرش، اتفاقات و شرایط زندگی را طبق انتظاراتمان رقم بزنیم .بطور خلاصه مثبت اندیش به کسی می گویند که همیشه برای یافتن راه حل امید داشته ، و دیدگاهی خوش بینانه نسبت به تمام اتفاقات و شرایط داشته باشد.

چگونه مثبت اندیش باشیم ؟ تفکر مثبت

اجازه دهید داستانکی در این زمینه برایتان تعریف کنیم . مردی سراسیمه ازخانه بیرون آمد و سوار ماشینش شد او عجله داشت و باید سریع به شرکتش می رسید . معامله ی بزرگی در راه بود و هرچه زودتر باید در شرکت ، حضور می یافت . او سریع به راه افتاد و در راه ناگاه ماشین او پنچر شد .تلفنش پشت سر هم زنگ می خورد که خریدار منتظر است و می خواهد جلسه را ترک کند . او خود را به شرایط پیش رو نباخت .بلکه با یک جمله هم تفکر خود را از نجواهای درونی نجات داد هم احساس خود را عالی نگه داشت. او گفت ” خیر باشد و قطعا خیری در این شرایط بوده و هست ” مدتی کنار ماشین ماند و ماشینی کنار او توقف کرد ، به کمک همدیگر ماشین را تعمیر کردند و در اخر که اسم او را پرسید گفت ” قصد خرید سهام را دارم و باید سهام را تا فردا خریداری کنم . مرد فهمید که چه خیری در کار بوده است و در آن مدت ارزش سهام بالا رفته بود و به قیمتی بالاتر توانست سهام خود را به فروش برساند.

ایا داستان را کاملا درک کردید و با فهمیدید مفهوم آن چیست ؟ مثبت اندیشی باید با احساس خوب همراه باشد و این پاسخ به سوال پاراگراف نخست بود که پرسیده بودیم : چرا بسیاری از افراد با اینکه ادعا می کنند مثبت اندیشند اما هیچ تغییری در زندگی آنها رخ نمی دهد؟ چون تفکرات مثبت آنها با احساس بد همراه است و هنوز به درجه ای نرسیده اند که احساس را با تفکر مثبت هماهنگ کنند.

افکار مثبت چه فوایدی دارد؟

تا اینجای کار کاملا با مفهوم تفکر مثبت ، مثبت اندیشی و ذهنیت مثبت آشنا شدیم و فهمیدیم که تفکر مثبت باید با احساس خوب ، همراه باشد وگرنه هیچ نتیجه ای نخواهد داشت.حال بیاییم بررسی کنیم تفکر مثبت چه فوایدی دارد و ما زمانی که بر افکار خود کاملا مسلط هستیم و نگاهی خوش بینانه به قضایا داریم چه اتفاقی در زندگی ما رخ می دهد.

  • استرس و اضطراب از ما دور می شود
  • همیشه می دانیم که راهی وجود دارد
  • اعتماد به نفس در ما بسیار زیاد تقویت می شود
  • اهمال کاری با مثبت اندیشی و تعیین هدف درمان می شود.
  • همیشه احساسمان را در درجه ی بالایی، خوب نگه می دارد
  • شکرگزار تر می شویم و قدر مواهب و داشته هایمان  را بیشتر می دانیم

شکرگزاری کردن | چگونه شکرگزاری کنیم ؟

اجازه دهید این گزینه آخر که در بین آنها ، می توان به جرات گفت مهمترین فواید مثبت اندیشیت را کمی توضیح دهیم .زمانی که سعی می کنیم با مثبت اندیشی ، احساسمان را خوب نگه داریم زندگی برایمان زیبا تر می شود ، رابطه ها زیباتر می شوند ، اخلاق ها و رفتار های دیگران با ما بهبود پیدا می کنند. این اتفاقات فقط و فقط برای تفکر مثبت+ احساس خوب ماست . در این شرایط در درون ما یک موشک آماده است تا پرتاب شود و سوخت آن بدون شک شکر گزاری برای داشته ها و مواهب می باشد. زمانی که برای داشته ها شکر گزاری و سپاسگزاری می کنید یک نیرو و فرکانس بسیار قوی از شما ارسال می شود و باعث می شود شرایط، اتفاقات، و داشته های بیشتری که بخاطر آن سپاسگزار بودید وارد زندگیتان شود لطفا برای درک بهتر این مطلب حتما مقاله شکرگزاری و معجزه سپاسگزاری در زندگی  را مطالعه کنید .

 

شاید این مطلب را دوست داشته باشید
وسواس فکری چیست؟ راهنمای عملی درمان وسواس فکری و عملی
سابلیمینال مسیج چیست؟ بخوانید

چگونه با مثبت اندیشی نتایج عالی را رقم بزنیم؟

برای اینکه با افکار مثبت به خواسته های خود برسیم باید چیزهایی که به خود می گوییم و یا به خود تلقین می کنیم باید با منطق باشند . فردی را در نظر بگیرید که می خواهد خرس قطبی را در صحرای آفریقا که بسیار خشک و سوزان است پرورش دهد . او اصولا ادعا می کند فردی مثبت اندیش است اما آیا او در کارش موفق می شود ؟ طبعا پاسخ منفی است، زیرا عمل او با چرخه طبیعتی که از هزاران سال پیش شرایط دیگری را برای حیات چنین جیوانی فراهم آورده مغایر پیدا می کند . این مثال برای افرادی بود که می خواهند با ادعای اینکه مثبت اندیشند کارهای که از منطق دور است را انجام دهند . مثلا می خواهند فقط با مثبت اندیشی ( که با احساس خوب همراه نیست ) پولدار شوند آنها بجای کار کردن روی باورهای خود و پیدا کردن باورهای محدود کننده و کاشت باورهای جدید ، باورهایی که حقایق زندگیشان را تشکیل داده است را نادیده می گیریند و فقط با تلقیناتی که سریعا توسط ضمیر ناخودآگاه رد می شوند به پول یا خواسته های خود برسند . بهترین راه برای کسب نتایج از مثبت اندیشی این است که باورهای محدود کننده خود را نیز پیدا کنیم و روی آنها کار کنیم تا ضمیرناخودآگاه تفکرات و تلقینات ما را رد نکنند و چیزهایی که به آن فکر می کنیم برای ضمیر ناخودآگاه قابل هضم باشند.

چگونه یک فرد مثبت اندیش باشیم؟

ببینید تغییر و تحول به آن سادگی که ما فکر می کنیم نیست . باورها همان حقایق زندگی ما هستند. شرایط کنونی ما بازتاب باورهای گذشته ماست . خود را هر گونه در گذشته دیده باشیم اکنون به آن تبدیل شده ایم . حال سوال اینجاست چگونه مثبت اندیش باشیم؟ چگونه همیشه مثبت فکر کنیم ؟چگونه می توان یک مثبت اندیش باشیم؟ چگونه مثبت اندیشی را در خود تقویت کنیم ؟ چگونه با مثبت اندیشی به اهداف خود برسیم ؟ اینها و هزاران سوال دیگر که در یک سوال خلاصه می شود . چگونه به یک فرد مثبت اندیش تبدیل شوم تا به خواسته های خود برسم ؟ ما در ادامه به این سوال پاسخ خواهیم داد.

چگونه با مثبت اندیشی به اهداف خود برسیم ؟

مواظب کلماتی که بر زبان می آورید باشید !

تمامی اساتید موفقیت در سراسر جهان اولین قدم برای مثبت اندیشی را ، تغییر در کلمات و واژه هایی که روزانه بکار می بریم ، دانسته اند . برای مثال زمانی که می گوییم ” من توانایی انجام کار را ندارم ” در واقع ذهن شما بعد از این حرف تمامی تلاش خود را می کند که ثابت کند حق با شماست . وقتی ذهن تلاش می کند که این گفته شما را به اثبات برساند یک درخواست به کائنات ارسال می کند که لطفا تمامی شرایط و افرادی را سر راهش قرار بده که به او ثابت کنند که این کار نشدنی است !. حال دانستید قدرت کلمات تا چه حد زیاد است ؟ دانستید که چرا می گوییم مهمترین و اولین قدم برای تبدیل شدن به فردی مثبت اندیش تغییر در گفتارمان است؟ خب با هم مورد بعدی را بررسی می کنیم.

با افرادی که منفی نگرند قطع رابطه کنید.

کمی سخت است درسته؟ شاید بهترین و صمیمی ترین دوست شما ، فردی منفی نگر است و مدام از گرانی ، تورم ، بی پولی صحبت می کند شما نمی توانید با وجود رابطه با چنین فردی مثبت اندیش باشید. باورهای ما به طرز عجیبی شبیه به باورهای دوست های صمیمی ماست . صمیمیتی که در بین شماست باعث ایجاد اعتمادی قوی شده که هرکدام از شما کلمات و جملاتی که بر زبان می آورد ، در طرف مقابل اثر می کند . اگر او بگوید گرانی است و زندگی اکنون بسیار سخت است ضمیر ناخودآگاه برای اعتمادی که از طرف دارد و مدام آنها را تکرار می کند ، آن را قبول می کند حال شما هم بشینید و روزانه به خود بگویید زندگی شیرین است مطمئن باشید تاثیراتی که دیگران بر ما می گذارند بسیار بیشتر از تاثیراتی است که خود ما، با تلقینات در خود می گذاریم . پس راه حل این است با افرادی مثبت اندیش دوست شوید و روابطتتان را با آنها بهبود ببخشید . برای بهبود روابط اجتماعی کافیست که : سابلیمینال بهبود روابط اجتماعی | بهبود روابط با دیگران با سابلیمینال فارسی را دانلود کنید 

احساس خود را خوب نگه دارید !

در اول مقاله هم تاکید کردیم مثبت اندیشی بدون احساس خوب فقط نوعی گول زدن است . افرادی که تفکر مثبت را با احساس خوب هماهنگ نمی کنند پس از مدتی از تغییر و تحول در خود سرد می شوند و اگر از آنها بپرسید که چرا از تغییر سرد شده اید جواب می دهند ” خسته شدم از مثبت اندیشی دریغ از یک نتیجه ! تازه نتیجه عکس هم داد ” ما می گوییم باید هم نتیجه عکس بدهد . کائنات در نهایت بنا به احساس و باورهای شما نتایج و شرایط را رقم می زند نه تفکر شما ! زمانی که برای پولدار شدن سعی دارید مثبت اندیشی کنید ولی احساس خوبی به پول ندارید و باورتان این است که ” پولدار ها افرادی خود خواه و از خدا دور هستند ” شما سعی می کنید به خدا نزدیک شوید ولی چون باورتان این است که پولدارها نمی توانند به خدا نزدیک شوند و اصولا آدمهای بدی هستند پس برای خوب بودن سعی می کنید پول را حذف کنید تا خوب باشید. پس لطفا همیشه احساس خود را بنا به خواسته هایتان خوب نگه دارید.

چگونه احساس خود را خوب نگه داریم؟

سعی کنید خودتان را ببخشید !

همه ما در گذشته کارهایی کرده ایم که اکنون آن ها را بسیار بد دانسته و برای آنها به اصطلاح دچار عذاب وجدان شده ایم و نمی توانیم خود را ببخشیم . ببینید اکنون شما که می خواهید تعییر کنید ذهنیت شما ، فکر شما ، اندیشه شما همگی در حال رشد و تغییرند و این ذهنیت در گذشته این چنین نبوده است . درواقع کارهایی که در گذشته انجام داده ایم را در آن لحظه به دلیل اینکه هنوز فکرما رشد نکرده بود، آن را درست قلمداد کرده ایم و اکنون که ذهن و فکرمان رشد کرده ، بخاطر آنها نیازی نیست خود را سرزنش کنیم .بلکه خود را با این جمله که ” خدایا سپاسگزارم که ذهنیت و تفکرات و فرکانسهای من تا این حد رشد کرده که در این لحظه خوب و بد را از هم تشخیص می دهم و سعی می کنم با تغییر فرکانسهایم ، آینده عالی را برای خودم رقم بزنم . من خودم را می بخشم چون ذهن و فکر من در گذشته بسته بود و اکنون که حقیقت را پیدا کرده ام برای نتایج عالی ، بهترین تفکرات و فرکانس ها را خواهم داشت. دوستان مطمئن باشید با بخشیدن خود در واقع اجازه حرکت و رشد به خود داده اید و با عذاب وجدان از اعمال گذشته فقط دارید درهای پیش رو را قفل می کنید و کلی آنها را دور می اندازید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن