فیلم های انگیزشی

فیلم رستگاری در شاوشنک دانلود کاملترین نسخه دوبله فارسی

فیلم انگیزشی رستگاری در شاوشنک

فیلم رستگاری در شاوشنک The Shawshank Redemption‎ یکی از بهترین و پر مخاطب ترین فیلم های انگیزشی می باشد . این فیلم به کارگردانی فرانک دارابونت می باشد که 3 بار برنده جایزه اسکار شده است. فیلم رستگاری در شاوشنک از نگاه منتقدان و داوران رتبه محبوب ترین فیلم را به دست آورد زیرا بسیار زیبا حس امید و تغییر و تحول را حتی در سخت ترین شرایط ممکن ،به مخاطب انتقال می دهد.

دانلود فیلم رستگاری در شاوشنک دوبله فارسی

خلاصه داستان فیلم The Shawshank Redemption

فیلم رستگاری در شاوشنک در سال 1994 ساخته شد که به زندگی مردی به اسم اندی ( با بازی رابینز ) می پردازد .اندی یک بانکدار است و به جرم قتل همسرش محکوم به حبس ابد در زندانی به نام شاوشنک می شود. او در دادگاه نتوانست بی گناهی خودش را ثابت کند به همین منظور در زندان برای مدت زیادی در خود فرو رفت و با کسی صحبت نمی کرد.

اندی مرد متشخصی بود و حضور او در زندان برای دیگر زندانیان جای سوال داشت و برایشان چالش بر انگیز بود. زندانیان هر روز او را کتک می زدند چون می دانستند رفتار او با دیگر افراد متفاوت است. اندی خشم خود را در خود فرو می برد و تنها کاری که می کرد ، دفاع کردن بود. در میان زندانیان مردی سیاه پوست که در فیلم رستگاری در شاوشنک ” رد ” نام دارد در بین همه از محبوبیت خاصی برخودار است وجود دارد .محبوبیت وی به دلیل این است که هرچه زندانیان بخواهند او می تواند فراهم کند. 

دانلود فیلم The Shawshank Redemption دوبله فارسی

تنها کسی که اندی را درک می کند و می داند که او فردی درون گراست ” رد ” است . پس از مدتی این دو با هم دوست می شود . آغاز دوستی  آنها باعث می شود تغییرات درونی اندی نیز آغاز شود و رنگ و روی تازه به زندان می بخشد تا جایی که روی اخلاق و رفتار بقیه زندانی ها نیز تاثیر می گذارد . اجازه دهید بقیه فیلم را خودتان با جزئیات نگاه کنید ولی در ادامه با ما همراه باشید تا بدانیم دلیل محبوبیت فیلم رستگاری در شاوشنک در چیست و چرا این فیلم به فیلم  امید و تغییر معروف است؟

چرا باید رستگاری در شائوشنک بارها دید؟

این سوال که چرا این فیلم را بیشتر از یکبار باید دید ؟ یا اینکه دلیل محبوبیت این فیلم از نگاه منتقدان سینما چیست؟ این فیلم چه حسی را به مخاطب القا می کند که به تمامی زبان ها ترجمه شده است تا همه این فیلم را ببینند؟ 

همانطور که در توضیحات بالا نیز گفتیم فیلم رستگاری در شاوشنک به فیلم امید و تغییر معروف است و افرادی که این فیلم را دیده اند و  از وضع زندگی خود راضی نیستند یا تغییر آن برایشان غیر ممکن است، یاد شخصیت اندی و فیلم رستگاری در شاوشنک می افتند . کارگزذدان این فیلم به بهترین شکل ممکن توانسته این را به مخاطبان خود بگوید : “اگر درونت را آنگونه که باید پرورش دهی ، رشد فردی و تغییر و تحول نیازمند مکان خاصی نیست و در هرجا امکان پذیر است حتی اگر در زندان و حبس ابد باشد ” در ادامه با هم برخی از دیالوگ های شنیدنی این فیلم را با هم می خوانیم.

دیالوگ های فیلم The Shawshank Redemption

فیلمی که این همه از آن تعریف کردیم باید محتوا و دیالوگ های خوبی نیز داشته باشد . در یک بخش از فیلم رستگاری در شاوشنگ یک دیالوگ از اندی بسیار زیباست که به رد می گوید: “«یادت باشه رد، امید چیز خوبیه، شاید بشه گفت بهترین چیزهاست و چیزهای خوب هیچ وقت نمی‌میرند.» این دیالوگ اندی نیز در بخشی دیگر از فیلم شنیدنیست . اندی:  این دیوارها یه جورایی مسخره ان. اول از اونا بدت میاد. بعدا بهشون عادت می‌کنی. بعد یه مدتی هم جوری میشه که به اونا وابسته میشی. این قانونشه. اونا برای زندگی میارنت اینجا و این دقیقا همون چیزی که ازت میگیرن.»

یک دیالوگ شاید از همه دلنشین تر باشد این دیالوگ است  زمانی که رد می خواست زندگی و داستان زندگی اندی را بازگو کند که چگونه تغییر کرد. ( رد: «اندی دوفرین! کسی که توی رودخونه پر از کثافت شنا کرد و از اون طرفش تمیز بیرون اومد.» )

مشاهده تیزر فیلم رستگاری در شائوشنک

شاید این مطلب را دوست داشته باشید
فیلم انگیزشی جنگجوی درون | دانلود جنگجوی درون با دوبله فارسی
سابلیمینال مسیج چیست؟ بخوانید

دانلود فیلم رستگاری در شاوشنک دوبله فارسی

دانلود فیلم رستگاری در شاوشنک دوبله فارسی

در این بخش می توانید فیلم رستگاری در شاوشنک به دو کیفیت عالی و خیلی خوب با دوبله فارسی دانلود کنید 

دانلود با کیفیت عالی 

دانلود با کیفیت خیلی خوب

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن