0
0

کتاب کیمیاگر اثر پائولو کوئیلو | دانلود نسخه PDF + صوتی

19353 بازدید

کتاب کیمیاگر نوشته پائولو کوئیلو نویسنده برزیلی که ریشه این داستان بر اساس ادبیات ایرانی است و با خواندن یکی از داستان های مثنوی معنوی ،نویسندگی این کتاب را شروع کرد. داستان در مورد چوپانی اسپانیایی به اسم سانتیاگو،  شبی خواب می بیند که در مصر گنجی نزدیک اهرام ثلاثه پنهان و دفن شده است. سانتیاگو این خواب را به منزله الهام در یک رویا قلمداد کرده و برای پیدا کردن این گنج راهی سفر به مصر می شود.

دانلود کتاب کیمیاگر پائولو کوئیلو PDF
پائولو کوئیلو در کتاب کیمیاگر سعی می کند معنای حقیقی زندگی را برای خواننده روشن کند. مثلاً در بخشی از کتاب کیمیاگر آمده است کیمیاگر کسی است که می تواند ماهیت سر را به طلا تبدیل کند خب از این جمله می توان فهمید که هرکس می تواند باعث تغییر و تحول در زندگی خود شده و با طی کردن پله های موفقیت به اوج برسد.

بررسی کتاب کیمیاگر و چگونگی اثرگذاری آن

داستان کتاب کیمیاگر از کلیسایی متروکه شروع شده و خاتمه داستان نیز همان جاست و این مفهوم را می رساند که برای دست یابی به آروزها و رویاهایی که در سر می پرورانیم حتما نیاز نیست به تمام دنیا سفر کنیم بلکه هر آنچه که می خواهیم در درون خودمان است و فقط کافیست نخست آن را در ذهن خود ساخته و خود را شایسته محقق شدن آن آرزو بدانیم.
یکی دیگر از اهداف کتاب کیمیاگر این است که می خواهد ثابت کند باید رؤیاها و خواسته هایمان مهمترین دغدغه های فکری‌مان باشد تا با توجه کردن مداوم به آن، راه رسیدن به هدف را هموار کنیم.

کتاب کیمیاگر اثر پائولو کوئیلو | دانلود نسخه PDF

کتاب کیمیاگر ثابت می کند که در راه رسیدن به اهداف تضادهایی وجود دارند که ما به‌عنوان مشکل به آن می نگریم و شاید به نحوی از رسیدن به هدف سرد شویم اما در کتاب کیمیاگر به وضوح ثابت کرده که این تضاد و موانعی که در راه رسیدن به اهداف سر راه ما به وجود می آیند کلیدهایی است برای باز کردن درهای موفقیت که برای رسیدن به آرزوها و رویاها به آن کلیدها نیاز داریم. ما از کتاب کیمیاگر یاد می گیریم که :

  • همه ما توانایی تغییر و تحول در زندگی خود را داریم فقط کافی است که بخواهیم.
  • بیشتر اوقات همان چیزهایی که آرزو داریم همان جایی است که حضور داریم
  • شیوه زندگی هر انسان به دست خود اوست عوامل خارجی تنها می خواهند باورهایی که فرد دارند را به وی ثابت کنند؟
  • مسیر مهم است. مقصد ما بهانه ای بیش نیست. چون شما به هر مقصدی برسید مقصد دیگری خواهید داشت.
  • موانع منتظر هستند که با شما برخورد کنند و می خواهند بدانند آیا شما واقعاً می خواهید به هدفتان برسید؟

بخشی از کتاب کیمیاگر نوشته پائولو کوئیلو

همان‌طور که در توضیحات بالا درباره کتاب کیمیاگر گفتیم داستان درباره پسر جوانی به اسم سانتیاگو که ساکن شهری به اسم آندلس در اسپانیاست. او مدتی را در مدرسه دینی تحصیل کرده و چون فردی با سواد است کتابهای زیادی را خوانده و هرکتابی که به دستش بیاید را می خواند. او در خواب دید که گنجی در مصر مدفون شده و در ادامه داستان پیرمردی درباره هدف سانتیاگو با وی سخن می گوید. سانتیاگو برای هدف خود اسم( افسانه شخصی ) را در نظر گرفته و برای یک خواب تمامی گوسفندان خود را می فروشد و از کشور خود برای پیدا کردن گنج خارج می شود و نزدیک به ۳ سال در صحرای آفریقا به طرف مصر می رود.
در زیر بخشی از کتاب کیمیاگر را با هم می خوانیم.

دانلود کتاب کیمیاگر PDF پائولو کوئیلو

پسرک سانتیاگو نام داشت هوا گرگ و میش بود که به همراه گوسفندانش به کلیسای متروک رسید سقف کلیسا از مدت‌ها پیش فرو ریخته بود. درخت بزرگی در محلی که قبلا از آن برای ظروف مقدسه استفاده می‌شد روییده بود تصمیم گرفت شب را آنجا بیتوته کند همه گوسفندان را از در مخروبه وارد کلیسا کرد و با چند تبر و تخته، در را مسدود نمود تا در طول شب گوسفندی خارج نشود. در آن منطقه اثری از گرگ پیدا نمی شد اما یک شب یکی از گوسفندان  از گله جدا مانده بود تمام روز را مجبور شد صرف جستجوی آن حیوان کند. وقتی از خواب بیدار شد هوا هنوز تاریک بود نگاهی به بالا انداخت و توانست از میان شکاف سقف نیمه ویران کلیسا ستارگان درخشان را نظاره کند با خود اندیشید کاش کمی بیشتر میخوابیدم دوباره همان رویایی هفته پیش را دیده بود و باز هم مثل دفعه گذشته قبل از تمام شدن رؤیا بیدار شده بود از جای خود بلند شد و چوبدستی اش را برداشت و شروع به بیدار کردن گوسفندانی که روز خواب بودند کرد…

بخشی از کتاب صوتی کیمیاگر

بخش اول

شاید این مطلب را دوست داشته باشید
چهار اثر از فلورانس اسکاول شین |کاملترین نسخه کتاب PDF و صوتی

بخش دوم

جهت خواندن ادامه داستان، نسخه PDF کتاب کیمیاگر را به صورت کاملا رایگان که در کامپیوتر و تلفن همراه قابل اجراست را در زیر دانلود کنید.

[button color=”red” size=”medium” link=”http://cdn.baztabebavar.ir/book/Kimiagar-Paolo-Quilio (www.BaztabeBvar.ir ).pdf” icon=”” target=”false”]دانلود نسخه PDF کتاب کیمیاگر[/button]

چنان‌چه به هر دلیلی خواهان مطالعه کتاب نبودید پس از نسخه صوتی کتاب کیمیاگر استفاده کنید. جهت دانلود نسخه صوتی دکمه پایین را لمس کنید.

[button color=”red” size=”medium” link=”http://cdn.baztabebavar.ir/sound/Kimiagar/kimiagar.zip” icon=”” target=”false”][/button]

اگر مطالعه نسخه PDF  برایتان دشوار است پیشنهاد می کنیم نسخه فیزیکی بدون سانسور کتاب را از طریق دکمه زیر خرید کنید

خرید نسخه فیزیکی کتاب بدون سانسور

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://baztabebavar.ir/?p=426
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
تیم تحقیقاتی بازتاب باور
مطالب بیشتر
برچسب ها:

باکس دانلود

پسورد: ندارد

نظرات

0 نظر در مورد کتاب کیمیاگر اثر پائولو کوئیلو | دانلود نسخه PDF + صوتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.