0
0

زندگینامه آنتونی رابینز |همه چیز درباره تونی رابینز + جملات زیبا و کتاب

18576 بازدید

آنتونی رابینز کیست ؟

زندگینامه آنتونی رابینز یکی از زیباترین بیوگرافی هایی بود که از افراد موفق در زمینه رشد فردی و تغییر باور خواندم. آنتونی رابینز یکی از معروفترین سخنرانان انگیزشی در جهان است که تاکنون توانسته با سخنرانی ها، سمینارها مشاوره ها، تغییر و تحول را در زندگی بسیاری از مردم ایجاد کند. و در چهار دهه گذشته توانسته به عنوان یک سخنران و مشاور انگیزشی ایفای نقش کند و توانسته با جملات انگیزشی آنتونی رابینز، زندگی ۱۳۰ میلیون نفر ( بر اساس آمار نیویورک تایمز)  تحت تاثیر قرار دهد.

زندگینامه آنتونی رابینز

روز به روز به آمار افرادی که تغییر و تحول خود را مدیون آثار آنتونی رابینز می دانند، اضافه خواهد شد به خصوص با انتشار دو اثر بسیار تأثیر گذار با عنوان ” قدرت نامحدود” و “بیداری غول درون” مخاطبان زیادی را به سوی خود جذب کرد.

در این مقاله قصد داریم با بررسی زندگینامه آنتونی رابینز شما را با این سخنران انگیزشی بیشتر آشنا کنیم، چون که آشنایی با زندگی افراد موفق ما را برای برخورد با چالش ها و مسائل زندگی محکمتر می سازد. زندگینامه آنتونی رابینز خود یک کتاب انگیزشی برای من(نویسنده مقاله) بود به این نکته دست یافتم که رسیدن به موفقیت یا تغییر و  تحول و رشد فردی نیازی به استعداد بسیار بالا یا داشتن یک خانواده ثروتمند ندارد.

 

با نگاهی به زندگینامه آنتونی رابینز می بینیم که تا ۲۳ سالگی نتوانسته هیچ موفقیتی در زندگی خود داشته باشد که بتواند حتی از درون به خود افتخار کند. حال اگر ما بخواهیم موفقیت های خود را بشماریم ده ها موفقیت در زندگی خود داشته ایم که  فکر کردن به آنها باعث ایجاد انگیزه و تقویت اعتماد به نفس خواهد شد. 

دوران کودکی و جوانی آنتونی رابینز

آنتونی رابینز به انگلیسی (Tony Robbins) با نام کامل (Anthony Robbins) در ۲۹ فوریه ۱۹۶۰ در شمال هالیوود، کالیفرنیا چشم به جهان گشود. پدر آنتونی اهل کشور کرواسی بود به همین خاطر او رابنیز را به عنوان نام خانوادگی خود انتخاب کرد.

رابینز در خانواده ای متولد شد که از لحاظ مالی بسیار فقیر بودند و این فقر و نداری باعث ایجاد تشویش و نگرانی در خانواده آنها شده بود . با نگاهی به زندگینامه آنتونی رابینز می بینیم که مادر رابینز اعتیاد داشت و رابینز طعم محبت پدر را نچشید و با ناپدری کروات خود زندگی می کرد. رابینز دوران ابتدایی را به سختی به پایان رسانید سپس توانست به دبیرستان گلندورا برود.

آنتونی رابینز در کودکی و نوجوانی

در دوران دبیرستان روز به روز وزن آنتونی بیشتر  و بیشتر می شد و تنها سرگرمی که در زندگی داشت خوردن بود اوقات فراغت خود را با خوردن پر می کرد هرجا میرفت با خود خوراکی می برد وزن او تا پایان دبیرستان ۱۲۰ شد و همین باعث شد اعتماد به نفس وی بسیار ضعیف شود و تا مرز افسردگی پیش برود.

شکست ها و ناکامی های آنتونی رابینز

وقتی به زندگینامه آنتونی رابینز نگاه می کنیم انتظار داریم که با زندگی بدون مسئله و حاشیه مواجه شویم و چون وی سخنران انگیزشی یا فردی بسیار موفق است حتماً در یک محیط ایزوله بزرگ شده و زندگی آرامی داشته است. اما به هیچ وجه اینگونه نیست. او پس از اینکه فارغ التحصیل شد تصمیم گرفت زندگی خود را تغییر دهد و جهشی در زمینه شخصی و مالی داشته باشد .

شکست های انتونی رابینز

به همین منظور از خانه مادری خود گریخت و در ذهن خود برای همیشه با آنها خداحافظی کرد چون نمی خواست با فکر کردن به آنها وابسته تر شود و اجازه اقدام از او گرفته شود. در زندگینامه آنتونی رابینز تا سن ۲۳ سالگی را زندگی پر از شکست عنوان کرده است. طبیعی است که این فرد از لحاظ مالی در درجه بسیار پایینی باشد.

او سخت ترین و طاقت فرساترین کارها را انجام داد تا بتواند زندگی خود را اداره کند با کار شبانه روزی توانست خانه ای ۴۰ متری را اجاره کند. همیشه وقتی زندگینامه خود را برای دیگران بیان می کند به این نکته اشاره می کند که حمام او آشپزخانه اش بود چون خانه اش آشپزخانه نداشت و ناچار بود که در حمام اشپزی کند.

تصمیم برای یک تغییر بزرگ

همیشه تغییرات بزرگ از تصمیم های کوچک شکل می گیرند این نکته را همیشه به زبان می آورد و به شکلی آویزه گوشش شده بود. به همین منظور سعی می کرد با گرفتن تصمیم های کوچک تغییرات بزرگی را در زندگی خود ایجاد کند. اولین تصمیم جدی وی کاهش وزن بود. ببینید دوستان تا این حد این مرد طعم موفقیت را نچشیده بود که وزن کم کردن نخستین گام و بزرگترین تصمیم زندگی وی بود.

تصمیم برای تغییر

با نگاهی به زندگی نامه آنتونی رابینز می بینیم که به جای رفتن به سینما، ورزش کردن را در برنامه خود قرار داد و همچنین به جای خوردن فست فود غذاهای سالم را مصرف کند. (در آغاز همین پاراگراف نوشتیم که آنتونی رابینز باور زیادی به این جمله داشت: همیشه تغییرات بزرگ از تصمیم های کوچک شکل می گیرند برای همین تصمیم هایی می گرفت که تغییرات بزرگی را به همراه داشت).

او به صورت ناخودآگاه برای کاهش وزن خود از ذهن خود کمک می گرفت یعنی به جای اینکه بگوید چاقی یک استعداد در من است و من استعداد چاقی را دارم با تغییر نگرش خود توانست ذهن خود را به نحوی برنامه ریزی کند که به اندام ایده آل خود برسد. در زندگینامه آنتونی رابینز نوشته شده که او بعدها فهمید الگوهایی که برای کاهش وزن خود به کار می برد دقیقاً الگوهایی بود که اکنون در روانشناسی برای کنترل ذهن به کار می برند.

یک جرقه یک ایده یک تحول بزرگ

آنتونی رابینز وقتی که فهمید با کنترل ذهن خود توانسته وزن خود را به ایده آل ترین وزن ممکن برساند این جرقه در ذهن وی ایجاد شد که چرا برای رسیدن به موفقیت و اهداف بزرگتر از همین تکنیک استفاده نکند؟ این جرقه آغاز تحول عظیمی در زندگی وی بود ، رشد شخصیتی وی آغاز شد و سعی کرد هر روز فقط ۳۰ دقیقه کتاب بخواند و هر روز هم ده دقیقه بر مطالعه اش اضافه کند.

او پس از اینکه چندین کتاب را مطالعه کرد تصمیم گرفت در کلاس هایی با عنوان ” برنامه ریزی عصبی کلامی” شرکت کند. سپس با کلاس های جیم ران آشنا شد. رابینز شیرین ترین دورانی که در زمان رشدش از آن یاد می کند آشنایی با جیم ران بود. به حدی که در زندگینامه آنتونی رابینز آمده است وقتی برای اولین بار حرف های جیم ران را شنیدم چشمایم گرد شدند حسابی داغ کرده بودم و وقتی به خانه آمدم با تمام وجود داد زدم می خواهم دنیا را تغییر دهم.

زندگینامه آنتونی رابینز

او پس از اینکه در کلاس ها و سمینارهای متعددی شرکت کرد تصمیم گرفت آموخته های خود را روی ورزشکاران پیاده کند پس از اینکه چندین بار در حیطه کنترل ذهن خوش درخشید نظر یک فرمانده در ارتش امریکا را به خود جلب کرد. فرمانده از آنتونی خواست که در ارتش کلاس های روانشناسی دایر کند.

کلاس های وی در ارتش بسیار تأثیرگذار بود مهمترین نتیجه ای که در پایان دوره ها گرفتند این بود که خطای تیراندازی سربازانی که در کلاس و شرکت کرده بودند بسیار پایین تر از دیگر سربازان بود. آنتونی رابینز وقتی دید که روز به روز با کلام خود می تواند روی دیگران تاثیر بگذارد تصمیم گرفت دست به کارهای بزرگتری بزند.

آنتونی رابنیز و انتشار کتاب ” قدرت نامحدود”

روز به روز در بین مردم از شهرت بالایی برخوردار می شد و زمان آن را نداشت که با تک تک افراد صحبت کند تصمیم گرفت در سال ۱۹۸۷ تمامی گفته هایش را در کتابی با عنوان قدرت نامحدود مکتوب و منتشر کند. در این کتاب آنتونی رابینز به تمامی جوانب موفقیت از جمله :

 • حفظ سلامتی و تندرسی
 • راه های مقابله با ترس
 • بهبود روابط اجتماعی
 • تقویت عزت نفس و ..

کتاب قدرت نامحدود آنتونی رابینز

پرداخت که نه تنها توانست در رضایت مخاطبان را به خود جلب کند بلکه به یکی از پرفروش ترین کتاب های آمریکا تبدیل شد. بعد از اینکه دید مخاطبان و هواداران وی بی صبرانه مشتاق کتاب های جدید وی هستند، چهار سال بعد یعنی در سال ۱۹۹۱ کتاب دیگری با عنوان بیداری غول درون به رشته تحریر درآورد سپس در سال ۱۹۹۵ کتاب قله های غول پیکر را نوشت و کتاب بعدی خود را با عنوان دست نوشته های یک دوست منتشر کرد.

تاثیرگذار ترین کتاب های آنتونی رابینز

 • قدرت نامحدود
 • بیداری غول درون
 • قله های غول پیکر
 • دست نوشته های یک دوست
پیشرفت پشت پیشرفت

شهرت و آوازه وی به حدی بود که تاجران و افرادی معروفی برای پیشبرد اهداف خود با آنتونی رابینز مشورت می کردند مهمترین افراد می توان به سه رئیس جمهور آمریکا ” جورج بوش ” ” باراک اوباما” و ” دونالد ترامپ” اشاره کرد. در زندگینامه آنتونی رابینز می خوانیم که چگونه رفت و آمد با این افراد به آنتونی رابینز انگیزه صد چندان داد تا اینکه در تصمیم گرفت موسسه ای به نام «سازمان مداخلات استراتژی رابینز-مدانس» راه اندازی کرد.

او پس از اینکه در یک کنفرانس با عنوان آکادمی رهبری حضور یافت از جانب  لرنینگ آنکس لقب بزرگترین سخنران انگیزشی جهان را دریافت کرد همین کافی بود که سازمان بزرگ تد آنتونی رابنیز را به خدمت بگیرد تا برگی دیگر به کتاب موفقیت های وی در مقاله زندگینامه آنتونی رابینز اضافه شود.

ثروت آنتونی رابینز

بعد از اینکه وی به موفقیت هایی که در مقاله زندگینامه آنتونی رابینز به آن اشاره کردیم دست یافت به ثروت هنگفتی دست پیدا کرد. او در حال حاضر مدیر عامل یک شرکت هلدینگ است که از مجموعه پنجاه و هشت شرکت خصوصی تشکیل شده است. پیش بینی شده است درآند سالانه آنتونی در سال از همین شرکت ۷ میلیارد دلار می باشد.

ثروت آنتونی رابینز

او جدا از شرکت هلدینگ با برگزاری سمینار و فروش کتاب ها سالانه میلیاردها دلار درآمد دارد و در حال حاضر نیز یک شرکت در زمینه گردشگری و رسانه را اداره می کند که پیش بینی می شود سالانه ۶ میلیارد درآمد از آن شرکت داشته باشد.

همچنین وی دارای یک ورزشگاه فوتبال در لس انجنس می باشد که به مبلغ ۲۵۰ میلیون دلار خریداری کرده و هم اکنون آن ورزشگاه نیز برای وی کسب درآمد می کند.

جملات انگیزشی آنتونی رابینز

راز موفقیت این است که به جای اینکه در زندگی قربانی درد و لذت باشید یاد بگیرید چگونه از درد و لذت استفاده کنید. اگر اینکار را بکنید، کنترل زندگی‌تان را در دست خواهید داشت.

جملات آنتونی رابینز

اگر همان کاری را انجام دهی که همیشه انجام می‌دادی، همانی را به دست خواهی آورد که همیشه به دست می‌آوردی.

تنها یک راه برای خوشبختی وجود دارد؛ اینکه به روشی با خودتان و دیگران ارتباط برقرار کنید که برای شما، توانایی، شادمانی، خودباوری، شایستگی و توانمندی به همراه داشته باشد.

کلمات، چنان قدرتی دارند که می توانند آتش جنگی را بیفروزند و یا صلحی را بر قرار سازند، رابطه ای را به نابودی کشانند و یا آن را محکم تر کنند. برداشت و احساس ما نسبت به هر چیز، بسته به معنایی است که به آن چیز می دهیم. کلماتی که آگاهانه یا نا آگاهانه برای بیان یک وضعیت انتخاب می کنیم، بلافاصله معنای آن را در نظرمان دگرگون می کنند و در نتیجه احساسمان را تغییر می دهند.

یک دلیل که تعداد کمی از ما به چیزی که واقعا می‌خواهیم نمی‌رسیم این دلیل است که روی چیزی که می‌خواهیم تمرکز نمی‌کنیم و هرگز قدرت‌مان را متمرکز نمی‌سازیم. بیشتر مردم مسیر زندگی‌شان را سرسری طی می‌کنند و هرگز تصمیمی برای رسیدن به چیزی خاص نمی‌گیرند.

شاید این مطلب را دوست داشته باشید
بالا بردن ارتعاش و سطح انرژی با 14 تکنیک فوق العاده

جملات آنتونی رابنیز در مورد موفقیت

موقعی که اوضاع بر وفق مراد نیست اغلب اشخاص فکر می کنند( همیشه به همین منوال خواهد بود) اما شاید بتوانید از تمثیل بهتری هم استفاده کنید مثلاٌ( زندگی هم دارای فصل هایی است و من اکنون در فصل زمستانم)… در زمستان بعضی ها یخ می زنند و بعضی دیگر اسکی بازی می کنند به علاوه در پس هر زمستانی بهاری است همچنان که در پی هر روزی شبی است خورشید طلوع می کند و می توان دانه های تازه ای کاشت آنگاه تابستان و سپس پائیز و فصل برداشت فرا می رسد.

مدت زیادی هست که فهمیدم اگر به اندازه کافی به مردم در رسیدن به چیزی که می خواهند کمک کنم، همیشه چیزی که می خواهم را بدست می آورم و مجبور نیستم هیچ وقت نگران باشم.

به یاد داشته باشید که دشواری‌ها هرگز از بین نمی‌روند و ناپدید نمی‌شوند، مگر کسی مسئولیت آنها را به گردن بگیرد و در نهایت، گره آن را بگشاید.

خداوند هرگز مشکلی را سر راهمان نمی‌گذارد، مگر آنکه بداند، شایستگی و گنجایش رویارویی با آن و توانایی از بین بردن آن را نیز داریم.

جملات آنتونی رابینز موفقیت

هر تغییری که در خود ایجاد کنیم . فقط جنبه موقت دارد. مگر اینکه خود را و تنها خود . نه کسی یا چیزی دیگر را مسؤل ایجاد آن تغییر بدانیم. خصوصا باید به این سه اصل. معتقد شویم:

 •  تغییر باید ایجاد شود.
 • من باید این تغییر را ایجاد کنم.
 • من می توانم تغییر را به وجود آورم.
جملات انگیزشی تونی رابینز

 

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://baztabebavar.ir/?p=8666
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
تیم تحقیقاتی بازتاب باور
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد زندگینامه آنتونی رابینز |همه چیز درباره تونی رابینز + جملات زیبا و کتاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.