0
0

دبی فورد کیست ؟ بهترین کتاب های دبی فورد

21098 بازدید

دبی فورد کیست ؟

دبی ‌فورد نویسنده کتاب‌های پرمحتوایی در زمینه خودشناسی و رشد فردی است. او بهترین کتاب ‌های موفقیت را در زمینه توسعه و رشد فردی برای ما به یادگار گذاشته است.
جالب‌تر آن‌که بعد از مرگش هم، دغدغه‌اش کمک به انسان‌ها بوده ، تا آن‌جا که روح او به سراغ نزدیکانش می‌آید و در خواست چاپ نوشته‌هایی که به صورت دعا و الهام در سخت‌ترین شرایط زندگی‌اش می‌نوشته را می‌کند.
همان‌طور که مسیر زندگی او با نور جادویی این کلمات روشن شد، چراغی برای جویندگان عشق و رحمت الهی است.

دبی فورد کیست ؟
با این دعای زیبا از کتاب شروع می‌کنم، دعایی که بارها و بارها از عشق سرشارم کرده است:
پروردگارا!
مشتاقانه از تو می‌خواهم که عشقت، خلأ وجودی نیازهای برآورده نشده‌ام را پر کند.
امید دارم آن هنگام که از رضایت لبریز بودن در نور حضور تو غوطه‌ور شده‌ام، جان پر از عشقم، از شیرینی لطف و رحمتت لبریز شود.

زندگی نامه دبی فورد

دبی فورد یک معلم آمریکاییست که در سراسر جهان او را بعنوان متخصص در زمینه تغییرو تحول و تحقیقات در زمینه سایه انسان ها می شناسند. او در سال ۱۹۵۵ در نیویورک آمریکا متولد شد
دبی فورد زمانی در یک برنامه تلویزیونی زندگینامه خود را چنین بیان کرد: تقریبا دوازه سال سن داشتم که مادرم سراسیمه نزد ما آمد و گفت پدرتان شما را برای همیشه تنها گذاشته است. دبی فورد زجرآورترین اتفاق زندگیش را ازدواج پدرش نام می برد. این اتفاق به حدی برایم زجر آور بود که با خودم عهد بستم زندگی آینده خودم و فرزندانم سراسر در آرامش و خوشی باشد. او برخلاف افرادی که تا به موفقیتی می رسند جرات ندارند گذشته خود را برای کسی بازگو کنند او صراحتا اعلام کرد که قبلا به مواد مخدر اعتیاد داشت.

شاید این مطلب را دوست داشته باشید
آهنگ های انگیزشی | دانلود آهنگ انگیزشی و پر انرژی موفقیت

زندگینامه دبی فورد

بعد از اعتیاد وی، زندگی اش پر کاملا تاریک شد تا حدی که گفت مرگ را به علت مصرف بسیار زیاد مواد مخدر ، بارها به چشم دیدم. او تصمیم گرفت با مراجعه به یک موسسه ترک اعتیاد ، سلامتی کاملا خود را به دست آورد. او که تصمیم خود را برای تغییر و تحول گرفته بود در یک دروه رشد معنوی شرکت کرد.

طبیعی است که مطالعه زندگینامه دبی فورد و کتاب های او و افرادی که زندگی بسیار سختی داشته اند باعث ایجاد انگیزه می گردد.

تحصیلات دبی فورد

دبی فرود به دلیل شرکت در کلاس های خودشناسی و رشد فردی علاقه زیادی به رشته روانشناسی پیدا کرد و همین رشته را دامه داد و توانست مدرک کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه جان اف کندی دریافت کند. علاقه شدید وی به رشته روانشناسی باعث شد که جایزه فارغ التحیلات در سال ۲۰۰۱ را از آن خود کند. پس از آن دبی فورد با علاقه بیشتر تحصیل را ادامه داد و در سال ۲۰۰۳ توانست مدرک دکتری افتخاری را از دانشگاه امرسون دریافت کند.

بخشی از آموزه های دبی فورد

حقیقت چنین است، ما می‌توانیم تمام آن ویژگی‌های تحسین‌برانگیزی که در دیگران می‌بینیم، در وجودمان بیابیم.
دبی فورد درباره برداشتن نقاب از بخشی از وجود ما که روابطمان را تخریب و روان ما را خراب می کند و ما را از رسیدن به رویاها و آرزوهایمان بازمی‌‌دارد صحبت می‌کند؛ همان بخشی از وجودمان که روان شناس مشهور کارل گوستاو یونگ آن را سایه نامگذاری کرده است. دبی فورد سعی در طراحی بخش‌هایی در زمینه خودشناسی و روان شناسی دارد اکثر کتابهایش برگرفته از نظرات یونگ می‌باشد.

شاید این مطلب را دوست داشته باشید
کاریزما چیست و چطور میتوانیم شخصیتی کاریزماتیک داشته باشیم؟

یونگ می‌گوید:
سایه ی ما آن کسی است که ترجیح می‌دهیم مانند او نباشیم. می‌توانیم سایه را در یکی از اعضای خانواده مان مشاهده کنیم.
که بیشتر درباره ی او قضاوت می کنیم،
در افرادی که رفتارشان را محکوم می کنیم،
یا فرد مشهوری که با دیدنش سرمان را با نفرت تکان می دهیم.
اگر این موضوع را به درستی درک کنیم
و متوجه شویم که سایه ی ما،
تمام چیزهای آزاردهنده، ترسناک و منزجر کننده ی دیگران و خودمان است، یکه می خوریم
و به این حقیقت هوشیار می شویم که
“هرچیزی که سعی داریم از افراد مورد علاقه مان پنهان کنیم
و همه ی آن چیزهایی که نمی‌خواهیم دیگران درباره ی ما بدانند.

جملات زیبا دبی فورد
سایه، شامل تمامی بخش هایی در وجود ماست که تلاش داریم آنها را پنهان کنیم. شامل وجوه تاریکی در وجودمان که باور داریم توسط خانواده، دوستان و مهمتر از همه خودمان غیر قابل قبول و نپذیرفتنی است. با مطالعه کتاب‌های دبی فورد خواهیم توانست طبیعی و واقعی باشیم, در این جایگاه حقیقت است که خود واقعی ما از تاریکی وجودمان متولد خواهد شد. به نظر دبی فورد سایه ها چهره های گوناگونی دارند چهره هایی ترسناک، حریص، خشمگین، کینه جو، خبیث، خودخواه، تنبل، دوستدار کنترل، زشت، نالایق، پست، ضعیف، اهل قضاوت و … که به صورت انباری در نیمۀ تاریک وجودمان نگهداری می شوند که تنها راه خلاصی از آن ها را مقابله با آن می داند. نویسنده، کتاب‌هایش را با خاطراتی از کودکی خودش آغاز می‌کند. از زمانی که احساس بدی نسبت به خودش داشته است و معتقد بوده که تنها کسی است که در جهان بسیار بی عرضه است و این حس تا دوران نوجوانی او نیز ادامه پیدا کرده است. او حتی برای دوری از این حس ناامیدکننده ، محل زندگی اش را تغییر داده است اما در وضعیت او تغییری حاصل نشده است.

شاید این مطلب را دوست داشته باشید
افکار منفی و تکنیک های عملی برای رهایی از افکار منفی

سایه آن قسمتی از درون ماست که دوست نداریم به واسطه‌ی نمایان شدن آن، دیده و شناخته شویم. «یونگ» معتقد است: «سایه آن کسی است که شما نمی‌خواهید باشید.» به عبارت ساده‌تر بعضی از افراد از سایه‌های درون‌شان فرار می‌کنند و حاضر نیستند ناشناخته‌های درونی‌شان را رمزگشایی کنند. چرا که از ورود به بخش تاریک وجودشان وحشت دارند؛ وحشتی که از رویکرد و نگاه نادرست انسان به این ویژگی‌ها ناشی می‌شود. سایه‌ها در وجود هر شخص شکل‌های مختلفی دارند: ترس، حسادت، جاه‌طلبی، تنبلی، فریب‌کاری و غیره. این ویژگی‌ها با شدت‌های متفاوتی در وجود انسان‌ها نمود پیدا می‌کنند و نمی‌توان معیاری مشخص برای آن‌ها در نظر گرفت.دبی فورد سایه‌های شخصیتی هر انسان را نیمه تاریک وجود می‌نامد.

هنگامی که ویژگی‌های منفی را در خود بپذیریم و آن‌ها را جزء وجودمان به‌شمار آوریم، دیگر نیازی به تایید نداریم، زیرا می‌دانیم که هم ارزشمند هستیم و هم بی‌ارزش، هم زشت و هم زیبا، هم تنبل و هم وظیفه‌شناس». او معتقد است تنها در این وضعیت می‌توانیم استعداد و خلاقیت خود را بازیابیم.

وقتی شیوه من‌محورانه خودمان را کنار می‌گذاریم و از حالت دفاعی خارج می‌شویم به انسانی فروتن تبدیل خواهیم شد. فروتنی و تواضع یعنی پذیرش و این دروازه‌ای‌ است که معنویت می‌تواند از آن به درون زندگی ما راه یابد. وقتی این فروتنی نباشد، فکر می‌کنیم همه کارها را می‌توانیم خودمان به نتیجه برسانیم.

معرفی کتاب های دبی فورد

در این قسمت با همدیگر کتاب ها و آثار معروف دبی فورد را با هم خواهیم شناخت.توجه داشته باشید بعد از توضیحات درباره هرکتاب ، می توانید نسخه فیزیکی و کامل آن کتاب را خریداری کنید.

شاید این مطلب را دوست داشته باشید
5 راه ساده برای درمان نگرانی
بررسی و دریافت کتاب نیمه تاریک وجود‌

دبی فورد در کتاب خواندنی و پر معنای خود با عنوان نیمه تاریک وجود با ارائه روش های منظم مخاطب را یاری می دهد تا از درون تغییر کرده و خود را هرچه بهتر بشناسد. در کتاب نیمه تاریک وجود ، نویسنده با استفاده از تجربیات خود و افراد دیگر راه و روش رشد فردی و معنوی را در ۱۰ بخش بیان کرده است.

دانلود کتاب نیمه تاریک وجود

زمانی که کتاب نیمه تاریک وجود نوشته دبی فورد را باز می کنیم با عنوانی زیبا روبه رو خواهیم شد : جهان بیرون، جهان درون . همان دو بخشی که همواره در سایت انگیزشی بازتاب باور از آن یاد می کنیم که خوشبختی و آرامش انسان از درون نشات می گیرد  و زمانی که فرد از درون به آرامش برسد جهان بیرون نیز آرام خواهد شد.

همانطور که در دیوان شمس می خوانیم : بیرون ز تو نیست هرچه در عالم هست. در خود بطلب هر آنچه خواهی که توئی
فصل اول کتاب را هربار که می خوانم یاد این بیت بسیار زیبا می افتم.

فصل های کتاب نیمه تاریک وجود
فصل اول جهان بیرون، جهان درون
فصل دوم به دنبال سایه‌ها
فصل سوم جهان در درون ماست
فصل چهارم به‌یاد آوردن خود
فصل پنجم سایه‌ات را بشناس تا خودت را بشناسی
فصل ششم من آن هستم
فصل هفتم در آغوش کشیدن نیمه‌ی تاریک
فصل هشتم خود را از نو تعبیر کن
فصل نهم بگذار نور وجودت بدرخشد
فصل دهم

خرید کتاب نیمه تاریک وجود با تخفیف

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://baztabebavar.ir/?p=8793
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
تیم بازتاب باور
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد دبی فورد کیست ؟ بهترین کتاب های دبی فورد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.