0
0

کتاب ملت عشق | دانلود کتاب ملت عشق نسخه pdf

18541 بازدید

نگاهی به کتاب ملت عشق

کتاب ملت عشق با نام اصلی چهل قاعده عشق (The Forty Rules of Love) یکی از پرمخاطب‌ترین کتاب‌های معنوی خارجی زبان است که در آن به آموزه‌های شرقی در مورد تصوف پرداخته و رابطه معناداری بین فرهنگ مدرن و معاصر غرب و تعالیم شرقی ایجاد کرده است.

دانلود رایگان کتاب ملت عشق

نویسنده کتاب ملت عشق کیست؟

نویسنده کتاب ملت عشق خانم الیف شافاک است که در این اثر زیبا به‌طور خاصی رابطه معنوی و عشق و محبت مولانا به شمس تبریزی که شخصیت فوق‌العاده قوی دارد را به تصویر کشیده و اعتقادات شمس را در قالب چهل قانون شرح داده است و همچنین نحوه تأثیرگذاری او روی مولانا را بیان می‌کند. الیف در این کتاب به جزئیات توجه زیادی داشته است. کتاب ملت عشق از جمله تأثیرگذارترین کتاب‌های تاریخ است و به زبان‌های مختلف دنیا ترجمه شده است.

کتاب ملت عشق به چه موضوعی می‌پردازد؟

اگر کتاب که در لیست کتاب های موفقیت سایت بازتاب باور قرار گرفته  را با دقت بخوانید متوجه می‌شوید که نویسنده مسیری را برای جست‌وجو در روح پیشنهاد می‌دهد که منظور اصلی او همان طریقت تصوف است.

با مطالعه کتاب می‌توانید متوجه شوید که نویسنده در طول داستان خود سعی دارد که همه اشیا و موضوعات جهان را در داستان خود به کار ببرد. کتاب ملت عشق در واقع شامل دو داستان است که به‌صورت بسیار زیبایی در کنار هم و در یک کتاب نوشته شده است. این دو داستان موازی هم جلو می‌رود و با همدیگر در ارتباط هستند. نویسنده توانسته است در این کتاب، شروع فوق‌العاده‌ای را در ابتدای داستان خود ایجاد کند که همین امر موجب شده مخاطب دچار یک‌نواختی در طول داستان نشود و دو دنیای متفاوت را در این رمان تجربه کند.

دانلود کتاب ملت عشق بدون سانسور pdf

داستان اول در مورد اِلِلا روبینشتاین است که در بوستونِ آمریکا زندگی می‌کند.

داستان دوم رمان، داستان کتاب ملت عشق است که به اللا واگزار می‌شود، رمانی در مورد عشق مولانای جان و شمس تبریزی در قرن هفتم است. در این رمان عشق به شکل بدون مرز و حد در مکان و زمان جاری است و نویسنده طبق بینش و درک خود سعی می‌کند تعریفی از عشق از گذشته تا الآن را توصیف کند.
کتاب ملت عشق که نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است و مخاطب را مشتاق به مطالعه و فکر کردن در مورد داستان می‌کند.
این کتاب یک داستان عارفانه، عاشقانه و فلسفی است اما برخی از افراد آن را کتابی معمولی می‌دانند.
از نظر بسیاری از افراد کتاب ملت عشق روایتی از عشق نیست بلکه این کتاب، روایتی عارفانه می‌باشد. نویسنده در نوشته‌های خود می‌کوشد عصر جدید را به گذشته پیوند دهد.

ملت عشق

این داستان در مورد وارد شدن شمس تبریزی به زندگی مولانا است، او زندگی مولانا را تحت تأثیر قرار می‌دهد و دنیای تازه‌ای را برای او رقم می‌زند. دیدار اول شمس تبریزی و مولانا بسیار جالب و معروف است که شمس این سؤالی عجیب را از مولانا می‌پرسد؛ به نظر تو کدام یک از این دو نفر والاتر است: حضرت محمد یا بایزید بسطامی؟

داستان کتاب ملت عشق بین زندگی اللا و اتفاقات قرن هفتم جریان دارد. اللا به شدت تحت تأثیر ملت عشق قرار می‌گیرد و با نویسنده رمان ملت عشق یعنی عزیز ز. زاهارا ارتباط برقرار می‌کند.

دانلوذ کتاب ملت عشق رایگان

در این قسمت می توانید کتاب ملت عشق را به صورت رایگان دانلود کنید.

شاید این مطلب را دوست داشته باشید
کاربرد هوش و فکر | دانلود کتاب کاربرد هوش و فکر ژوزف مورفی
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://baztabebavar.ir/?p=10208
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
تیم بازتاب باور
مطالب بیشتر
برچسب ها:

باکس دانلود

نظرات

0 نظر در مورد کتاب ملت عشق | دانلود کتاب ملت عشق نسخه pdf

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.