0
0

کتاب طرز فکر روانشناسی نوین اثر کارول‌دوک دانلود نسخه pdf رایگان

18104 بازدید

خلاصه کتاب طرز فکر روانشناسی نوین اثر کارول‌دوک

طرز فکر انسان یکی از مهم‌ترین مباحثی است که در زمینه رشد و توسعه فردی باید به آن توجه ویژه‌ای داشت و این موضوع باعث شد تا خانم کارول‌دوک اقدام به نوشتن کتاب طرز فکر (mindset) را کند. این کتاب به‌صورت یک مجموعه کاملاً پژوهشی است به همین خاطر مثال‌ها، آمار، ارقام و نتایجی که ارائه می‌دهد، کاملاً قابل اعتماد است.

دانلود کتاب طرز فکر روانشناسی نوین

در طرز فکر روانشناسی نوین می‌آموزیم که چه‌طور تنها یک باور که در ما شکل گرفته، می‌تواند تمامی افکار ما را تحت سلطه قرار دهد و ما براساس آن تصمیم می‌گیریم و عمل می‌کنیم.

در کنار استعداد، مهارت و توانایی از مهم‌ترین عوامل رسیدن به موفقیت، طرز فکر فرد است. داشتن طرز فکر درست و اصولی می‌تواند فرد را به سمت موفقیت سوق دهد و هم باعث ایجاد انگیزه در دیگران شود تا به سمت موفقیت هدایت شوند.

مختصری از زندگی کارول دوک، نویسنده کتاب طرز فکر

کارول دوک در اکتبر سال ۱۹۴۶ در آمریکا متولد شد. او یکی از روان‌شناس‌های توانمند و برجسته آمریکا است و در دانشگاه استنفورد مشغول به تدریس است. این کتاب کاملاً بر اساس پژوهش‌های تخصصی نوشته شده است. او در کتاب طرز فکر از نحوه رسیدن به موفقیت بحث می‌کند و توضیح می‌دهد که طرز فکر درست تا چه حدی در موفقیت افراد اهمیت دارد.

خانم دوک در این کتاب از دو نوع طرز فکر سخن می‌گوید و خصوصیات مربوط به هر کدام از این طرز فکرها را به صورت تخصصی مشخص می‌کند.

دانلود رایگان کتاب طرز فکر روانشناسی نوین موفقیت pdf

دو طرز فکر مطرح شده در کتاب؛

در کتاب طرز فکر می‌آموزیم که به‌طور‌کلی دو نوع طرز فکر وجود دارد که اولی طرز فکر ثابت (Fixed Mindset) و دومی طرز فکر رشد (Growth Mindset) است. هر کدام از این دیدگاه‌ها یا طرز فکرها ویژگی‌های مختص به خودش را دارد که ما در این مقاله ویژگی‌های هر کدام از این طرز فکرها را توضیح می‌دهیم:

۱_ طرز فکر ثابت (Fixed Mindset) چگونه است؟

کسانی که دارای طرز فکر ثابت هستند و اعتقاد دارند که هوش، استعداد و توانمندی‌های ما ثابت است و ما قادر نیستیم این توانایی‌ها را افزایش دهیم؛

نتایج این طرز فکر چگونه است؟ با این نگرش شخص نمی‌تواند رشد و پیشرفت چندانی داشته باشد و هنگامی‌که شکست می‌خورد، خیلی راحت تسلیم می‌شود؛ زیرا این باور را دارد که برای این کار ساخته نشده و هیچ کاری از دستش برنمی‌آید. چنین افرادی به این نتیجه می‌رسند که باید اهداف کوچک‌تر را دنبال کنند یا اینکه حوزه کاری خودشان را کاملاً تغییر دهند.

۲_ طرز فکر رشد (Growth Mindset) چگونه است؟

در کتاب طرز فکر یاد می‌گیریم که طرز فکر رشد، مقدمه و اصل موفقیت است؛ زیرا داشتن چنین طرز فکری به ما کمک می‌کند که در زمینه‌های مختلف در زندگی مهارت به‌دست بیاوریم. فردی که مهارت خاصی بلد نیست، قرار نیست تا آخر عمر ناآگاه و بدون مهارت باقی بماند بلکه می‌تواند با مطالعه، کلاس‌های آموزشی و کمک گرفتن از دیگران آن مهارت را بیاموزد و در خودش گسترش دهد. افرادی که طرز فکر رشد دارند هنگامی‌که در یک کار مشخص موفق شوند، اقدام به دنبال کردن کارها و پروژه‌های بزرگ‌تر می‌شوند. این افراد تشنه یادگیری هستند و می‌دانند که با یادگیری می‌توانند آمادگی خود را برای آموزش مهارت‌های مختلف افزایش دهند و به موفقیت‌های بیشتری در زندگی خود برسند.

دانلود رایگان کتاب صوتی طرز فکر کارول دوک

دانلود کتاب طرز فکر روانشناسی نوین کارول دول

در این قسمت می توانید نسخه pdf  کتاب طرز فکر روانشناسی نوین اثر کارول‌دوک را دانلود کنید.

شاید این مطلب را دوست داشته باشید
دانلود کتاب اثر مرکب دارن هاردی pdf | کامترین نسخه
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://baztabebavar.ir/?p=10258
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
Shilan_Rahimi
مطالب بیشتر
برچسب ها:

باکس دانلود

نظرات

0 نظر در مورد کتاب طرز فکر روانشناسی نوین اثر کارول‌دوک دانلود نسخه pdf رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.