0
0

کتاب ثروتمندترین مرد بابل دانلود نسخه کامل pdf

21308 بازدید

نگاهی به کتاب ثروتمندترین مرد بابل

کتاب ثروتمندترین مرد بابل نوشته جورج ساموئل کلاسون یکی از بهترین کتاب های موفقیت است که با تمرکز بر روی دانش و آگاهی مالی راه های خارج شدن از فقر را معرفی می کند. هدف نویسنده از نگارش این کتاب بسیار شبیه به ناپلئون هیل در کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید است. کلاسون در کتاب ثروتمندترین مرد بابل این عقیده را دارد تا زمانی که فرد به استقلال مالی نرسد و دانش و آگاهی مالی نداشته باشد نمی تواند ثروتمند شود.

خلاصه کتاب ثروتمندترین مرد بابل

هرگاه از فردی موفق و ثروتمند که اهل مطالعه باشد، بخواهیم کتابی در زمینه موفقیت مالی معرفی کند بی‌شک کتاب ثروتمندترین مرد بابل و بیندیشید و ثروتمند شوید همراه با پدر پولدار پدر بی پول را معرفی می کند. اما محتوای کتاب ثروتمندترین مرد بابل خواندنی‌تر و جذاب‌تر است البته به عقیده من! این کتاب نخست جزوه های پراکنده ای بود که بهترین راه ها برای کسب ثروت را در خود جای داده بود.

کلاسون این جزوه ها را جمع آوری کرد و در قالب یک کتاب به اسم (The Richest Man in Babylon) در سال ۱۹۲۷ منتشر کرد. این کتاب در مورد شهر قدیمی بابل می باشد که در گذشته به‌عنوان ثروتمندترین شهر جهان از آن یاد می کردند. بخش هایی که این کتاب را به کتابی جذاب تبدیل کرده است حکایات زیبایی است که در خواننده را با روش های پیشرفت مالی آشنا می کند.

چرا باید این کتاب را خواند؟

بیشتر کاربران سایت بازتاب باور هنگامی که به بخش کتاب های موفقیت و انگیزشی مراجعه می کنند و از کتابها بازدید به‌عمل می آورند سریعاً به این بخش مراجعه می کنند که با مطالعه کتاب مورد نظر چه چیزی عایدشان می شود. ما هم سعی می کنیم به‌صورت جامع و خلاصه به پاسخ این سؤال بپردازیم. 

جملات کتاب ثروتمندترین مرد بابل

کتاب ثروتمندترین مرد بابل کتاب الهام بخش رابرت کیوساکی نوینسده کتاب پدر فقیر پدر پولدار نام گرفته است. زمانی که این کتاب چاپ شد مورد توجه بسیاری از علاقه مندان به کتاب های موفقیت قرار گرفت. همین کافی بود تا کتاب ثروتمندترین مرد بابل به زبان های دیگر ترجمه شود. هنگامی که این کتاب مورد توجه رابرت کیوساکی و دونالد ترامپ قرار گرفت فروش آن چندین برابر افزایش یافت زیرا به کتاب الهام‌بخش رابرت و ترامپ مشهور بود. حتی رابرت کیوساکی در کتب خود از جملات کلاسون  در نقل قول ها چندین بار استفاده کرده است.

 

شاید این مطلب را دوست داشته باشید
بهترین کتاب های موفقیت و انگیزشی روانشناسی

درباره نویسنده جورج ساموئل کلیسون

جورج ساموئل کلیسون نویسنده کتاب ثروتمندترین مرد بابل در تاریخ هفت نوامبر ۱۸۷۴ در میزوری لوئیزیانا به‌ دنیا آمد. او به دانشگاه نبراسکا راه یافت و در خلال جنگ امریکا-اسپانیا در خدمت ارتش بود. او با افتتاح شرکت کلیسون مپ دنور کلرادو دوره ای طولانی را در حوزه انتشارات شروع کرد و اولین اطلس راههای آمریکا و کانادا را منتشر کرد.

George-Samuel-Clason

در سال ۱۹۲۶ او اولین سری مشهور از مقاله هایی در مورد عقل معاش و موفقیتهای اقتصادی را با استفاده از لوحهای سنگی کشف شده در بابل به انتشار رساند. این مقالات در تعداد گسترده توسط بانکها و شرکتهای بیمه توزیع شد و نزد میلیونها نفر به‌عنوان “ثروتمندترین مرد بابل” شهرت یافت. این نمونه های بابلی تبدیل به یک اثر مدرن وحی گونه قدیمی شدند.

خلاصه کتاب ثروتمندترین مرد بابل

البته این بخش را نمی توان خلاصه کل کتاب نامید بلکه چکیده ای از فصل اول کتاب است که برای شما کاربران عزیز آماده کردیم. کتاب ثروتمندترین مرد بابل این‌گونه آغاز می شود: در برابر شما، آینده شما مانند راهی که به فواصل دور میرسد گسترده شده است. راهی که در میان آن آرزوهایی ست که دوست دارید به آنها دست یابید… تصمیماتی که باعث شعف شما می شود. برای تبدیل این آرزوها و خواسته ها به واقعیت، شما باید در مسائل مالی موفق باشید.

ثروتمندترین مرد بابل ویکی پدیا

 

در صفحات آتی استفاده از قوانین مالی به شکل روشنی توضیح داده شده است. بگذارید این قوانین شما را از رنجهای یک جیب خالی به سمت یک زندگی سرشارتر و شادتر با جیبهای پر از پول راهنمایی کنند مانند قانون جذب، این قوانین نیز فراگیر و غیرمتغیر هستند. این قوانین برای شما نیز مانند بسیاری دیگر از انسانها صادق هستند، کلیدی مطمئن برای جیبی پرپول‌تر، حساب بانکی بزرگتر و پیشرفتهای اقتصادی بیشتر بدان که پول فراوان است، البته برای کسانی که راههای ساده اکتساب آن را فهمیده باشند

 

شاید این مطلب را دوست داشته باشید
دانلود کتاب انسان در جستجوی معنا + PDF
  • شروع به فریه کردن جیب

  • کنترل کردن مخارج 

  • چند برابر کردن دارایی ها 

  • حفاظت از اندوخته ها در برابر از دست دادن 

  • استفاده از ملک به عنوان یک سرمایه گذاری سودآور 

  • تضمین یک درآمد مطمئن برای اینده 

  • افزایش توانایی پول در آوردن

مردی که تصمیم گرفت ثروتمند شود بنسیر، ارابه ساز بابلی، کاملا دلسرد بود. در ادامه همین فصل در کتاب ثروتمندترین مرد بابل نویسنده این‌گونه داستان را ادامه داده بنسیر روی صندلی اش نشسته بود و از روی دیوار کوتاهی که ملکش را محصور کرده بود، غمگینانه به خانه ساده و کارگاهش که یک ارابه تقریباً تکمیل شده در آن قرار داشت زل زده بود. همسرش از بین در باز در حالی‌که دائم در رفت و آمد بود دیده می شد.

نگاه‌های دزدکی همسرش به او، یادآور شد که هنوز کیسه غذا خالی است و او هنوز باید مشغول کار باشد و ارابه نیمه تمام را کامل کند. چکش کاری کند و اره بزند. پولیش بزند و رنگ کند، و سردسته چرخ را محکم به دور آن ببندد و ارابه را برای تحویل آماده کند تا بتواند از مشتری ثروتمندش مزد بگیرد. در ادامه همین فصل در کتاب ثروتمندترین مرد بابل می خوانیم با این‌حال هنوز تن بزرگ و عضلانی اش، لمس گونه، کنار دیوار نشسته بود.

خلاصه کتاب ثروتمندترین مرد بابل اثر جورج کلاسون

ذهن آرام‌اش داشت با مسأله ای که نمی‌توانست جوابی برایش پیدا کند دست و پنجه نرم میکرد، آفتاب داغ استوایی، پدیده معمول این وادی فرات، بی‌رحمانه به او می تابید. دانه های عرق از روی پیشانی اش سرازیر می شدند و بدون دغدغه نابودی روی دستمال گردن پشمی که روی سینه اش قرار داشت می چکیدند.

آن‌سوی خانه اش دیوار بلند بالکنی که دور قصر شاه را احاطه کرده بود قرار داشت، در سایه این شکوه و جلال، خانه او و چند خانه دیگر، محقرتر ولی خوب نگهداری شده وجود داشت. بابل این‌گونه بود؛ مخلوطی از شکوه و ژولیدگی، ثروت خیره کننده و فقر وخیم، بدون هیچ سیستم و برنامه ای در داخل دیوارهای محافظ شهر در هم میپیچیدند.

بهترین ترجمه کتاب ثروتمندترین مرد بابل

پشت سرش، اگر برمی‌گشت و نگاه میکرد، میتوانست ارابه های پرسروصدای ثروتمندان را که تجار صندل پوش را به جایی میبردند ببیند، همین‌طور گداهای پابرهنه را حتی ثروتمندان هم مجبور بودند به درون جوبها بپرند تا راه برای عبور صفهای طویل بردگان آبکشی باز شود. بردگانی که هر کدام، یک ظرف بزرگ ساخته شده از پوست بز که از آب پر شده بود را تحت فرمان پادشاه برای آبیاری باغهای معلق حمل می کردند.

بنسیر آن‌قدر در مشکل خودش غرق شده بود که هیاهوی آن شهر شلوغ را نمیشنید، صدای غیر منتظره ی چنگی آشنا او را از خیالاتش بیرون آورد برگشت و به چهره مهربان و خندان بهترین دوستش، کبی، که آهنگساز بود نگاه کرد، “خدایان بهترین رحمتها را سخاوتمندانه به تو بدهند دوست خوب من” کبی با احترامی استادانه شروع به صحبت کرد. در ادامه همین فصل در کتاب ثروتمندترین مرد بابل نوشته شده است که:

خلاصه کتاب ثروتمندترین مرد بابل pdf

آن‌ها آنقدر سخاوتمند هستن که لازم لیست تو زحمتی بکشی، من از بخت و اقبالت واقعا خوشحالم. خدا رو شکر جیب به‌خاطر کارو بار خوبت پره. دو سکه ناقابل واسه جشن امشب بهم قرص بده. از دستشون نمیدی، بهت پسشون میدم. (اگه دو سکه داشتم) بنسیر با گرفتگی جواب داد: به هیچ کس نمیتونستم قرضشون بدم، حتی به تو که بهترین دوستم هستی؛

چون اونا تنها بخت و اقبال من بودن، تموم اقبالم و هیچ کس تموم بخت و اقبالشو به هیچکس حتی بهترین دوستش قرض نمیده.

کبی با تعجبی مثال زدنی فریاد زد. یه دونه سکه هم تو جیبت نداری و این‌طوری مثل مجسمه به دیوار تکیه دادی؟ چرا اون ارابه رو کامل نمیکنی؟ پس چطور میخوای برای جشن آماده بشی؟ چت شده دوست من؟ 

دانلود کتاب ثروتمندترین مرد بابل pdf ایگان

دانلود کتاب ثروتمندترین مرد بابل pdf

پس از مطالعه توضیحات کتاب و بخشی خلاصه ای از فصل اول، زمان آن رسیده است که کتاب ثروتمندترین مرد بابل نسخه pdf آن را به‌صورت رایگان دانلود کنید. برای دانلود این کتاب لطفاً به کمی پایین‌تر مراجعه کنید.

 

شاید این مطلب را دوست داشته باشید
کتاب راز نوشته راندا برن PDF + فیلم راز کامل و بدون سانسور
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://baztabebavar.ir/?p=9347
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
تیم بازتاب باور
مطالب بیشتر
برچسب ها:

باکس دانلود

پسورد: ندارد

نظرات

0 نظر در مورد کتاب ثروتمندترین مرد بابل دانلود نسخه کامل pdf

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.