0
0

بهترین کتاب های موفقیت و انگیزشی روانشناسی

19881 بازدید

معرفی بهترین کتاب های موفقیت 

بهترین کتاب‌های موفقیت را اگر بخواهیم از کتابخانه ای مملو از کتاب های انگیزشی و روانشناسی، گلچین کنیم یقیناً کتاب‌هایی را انتخاب می کنیم که بیشتر افراد موفق و ثروتمند آنها را برای افرادی که در زمینه رشد فردی و تغییر باور فعالیت می کنند، پیشنهاد کرده اند.

بدون شک افرادی که در زندگی خود شاهد موفقیت و تغییر بوده‌اند می دانند منظور از بهترین کتاب های موفقیت کدامیک از کتاب ها می باشد. زیرا که اکنون لازمه رشد و تغییر را مطالعه و خواندن کتاب های انگیزشی و روانشناسی می دانند؛ زیرا فرد را با طرز فکرهای گوناگون آشنا کرده و هنگام برخورد با یک چالش به عنوان یک مسئله به آن نگاه می کند نه مشکل.

چرا برای موفقیت کتاب های انگیزشی بخوانیم؟

شاید یک کلمه در عنوان بالا جا مانده باشد “باید” از آنجا که افراد زیادی را می بینیم که موفق شده اند و اهل کتاب و مطالعه هم نیستند یا اگر باشند کتاب های انگیزشی را مطالعه نمی کنند. این افراد نسبت به افرادی که کتاب های انگیزشی را مطالعه کرده اند کار به مراتب دشواری در پیش رو دارند.

زیرا افرادی که بهترین کتاب های موفقیت را با جست‌وجو و تحقیق پیدا نموده و مطالعه کرده اند نیاز چندانی به آزمون و خطا برای تحقق اهداف خود ندارند برای مثال کسی که بهترین کتاب های انگیزشی را مطالعه کرده باشد می داند که چیزی به اسم شکست وجود ندارد.

دانلود کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد اثر هنریت کلاوسر pdf

شکست همان کسب تجربه ای است که نشان می دهد از آن را نمی توان به هدف خود رسید اما افرادی که در این زمینه مطالعه ندارند با معنا و مفهوم شکست آشنایی ندارند و امکان دارد وسط راه پشیمان شوند و با چند بار شکست، سریعاً اهداف خود را تغییر دهند با این نگاه من استعداد، شانس، توانایی، اعتماد به نفس کافی برای انجام این کار را ندارم.

پس افرادی که با تحقیق و مطالعه بهترین کتاب های موفقیت دید روشن تری نسبت به بقیه دارند و توانایی آنها در برخورد با مسائل و چالش ها به مراتب بیشتر از دیگران است. وقتی که فرد زندگی نامه افراد موفق را مطالعه می کند و راه هایی که برای رسیدن به هدف را امتحان کرده و موفق نشده است را می بیند، به خود امیدوار می شود که او هم بعد از چندین بار تلاش بالاخره موفق خواهد شد.

بهترین کتاب های موفقیت برای تحول و رشد فردی

تا اینجای کار با اهمیت مطالعه کتاب های انگیزشی و اینکه چرا باید بهترین کتاب های موفقیت را مطالعه کنیم آشنا شدید. حال نوبت به معرفی این کتاب ها رسیده است. لازم به ذکر است برای اینکه دید کلی نسبت به کتاب پیدا کنید در هر بخش خلاصه ای از آن کتاب را به نمایش گذاشته ایم.

۱ – کتاب بخواهید تا به شما داده شود.

کتاب بخواهید تا به شما داده شود را به جرأت می‌توان در لیست بهترین کتاب ‌های موفقیت قرار داد زیرا که یکی از بهترین کتاب ها در زمینه جذب و رسیدن به خواسته ها می باشد. کتاب بخواهید تا به شما داده شود اثر نویسنده و سخنران مشهور آمریکایی خانم استرهیکس می باشد. از عنوان این کتاب می توان به مفهوم آن پی برد که اولین راه برای اینکه چیزی را جذب کرد و به آن رسید خواستن است. البته خواستن نه به معنی آرزو داشتن بلکه به این معنی که با تمام وجود شور و شوق داشتن آن را در خود ایجاد و پرورش داد. استر هیکس همیشه می گوید کلمه به کلمه ی متن کتاب هایی که من می نویسم با (بهره‌گیری از اطلاعات بی‌نهایت) است و کتاب کتاب بخواهید تا به شما داده شود هم همین‌گونه نوشته شده است.

بهترین کتاب های موفقیت

خلاصه ای از کتاب بخواهید تا به شما داده شود :

سعادت و خوشبختی در پشت خانه‌یتان منتظر ایستاده است باید با معنی و مفهوم این جملات آگاهی پیدا کنید تا بدانید دقیقاً منظور ما از این حرف ها چیست؟ چرا می گوییم خوشبختی در پشت در خانه هایتان منتظر شماست. سعادت  و خوشبختی در تمام زندگی شما جاری است. و خوشبختی به‌سوی شما روانه است. به نحوی  که با جرأت می گوییم که دقیقاً پشت در خانه تان منتظر شماست است. از این جهت کتاب بخواهید تا به شما داده شود را در لیست بهترین کتاب های انگیزشی قرار داده ایم زیرا به زیبایی به این نکته اشاره کرده است که  هر آنچه آرزو دارید و در رؤیای خود به آن فکر کنید، فارغ از اینکه رویاهایتان را به زبان آورده باشید یا خیر، خواسته شما به طرفتان خواهد آمد و روانه خواهد شد. خالق خواسته های شما، رویاها و آرروزها و خواسته شما را شنیده و به آنها پاسخ داده است است. بعد از آن نوبت به این می رسد که با تمام وجود خواسته تان را احساس کنید. نه تنها اطرافیان شما بلکه هیچ‌کس در تمام دنیا نمی‌تواند سرنوشت شما را رقم بزند و شما خودتان هستنید که زندگیتان را رقم می زنید استر هیکس در این کتاب قصد دارد با قلم خود شما را با خالق خود هماهنگ کند. در واقع هدف این کتاب این است که شما به خود شناسی برسید و به قدرت درون خود اعتماد و ایمان بیاورید.

 دانلود کتاب بخواهید تا به شما داده شود

۲- کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد

کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد نوشته هنریت کلاوسر کتابی بسیار عالی در زمینه تحقق خواسته ها و برآورده شدن آنچه که در ذهن دارید، می باشد. از آنجا که این کتاب یکی از پرفروش‌ترین کتاب ها در جهان می باشد در لیست بهترین کتاب های موفقیت قرار گرفته است. این کتاب جزو بهترین کتاب های انگیزشی در قانون جذب می باشد. اگر برای کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد عنوانی دیگر انتخاب کنیم به یقین می توانیم عنوان “هر آنچه می خواهید را بنویسید تا به دست آورید” را انتخاب کنیم. کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد در ۳۰ فصل نوشته شده و در هر کدام از فصول، درباره زندگی حقیقی افرادی است که توسط نوشتن توانسته اند به خواسته های خود برسند و خواننده کتاب با مطالعه زندگی آنها و با روش صحیح تحقق خواسته ها از طریق نوشتن آشنا خواهد شد.

خلاصه ای از کتاب بنویس تا اتفاق بیافتد :

هنریت کلاوسر در کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد این‌گونه می نویسد: همیشه من داستان هایی از زندگی آدم های سرشناس به گوشم می خورد که قبل از رسیدن به موفقیت، اهداف و خواسته های خود را مکتوب می کردند. ایده نوشتن این کتاب در خانه به ذهنم خطور کرد یک روز پسر دوازده ساله ام در حالی که یک تکه کاغذ به دست داشت و سخت حیرت کرده بود نزد من آمد. داشتم اتاقم را تمیز می کردم که این فهرست را که مربوط به دوسال پیش است پیدا کردم. نمی دانم چطور این اتفاق افتاد اما هرچه در این فهرست نوشته بودم به حقیقت پیوسته بود در حالی که اصلاً به یاد نداشتم که چنین چیزی را نوشته ام. اتفاقی که برای پیتر افتاده بود مرا به فکر واداشت متوجه شدم که همان پدیده در زندگی من هم اتفاق می افتد.

شاید این مطلب را دوست داشته باشید
کتاب ملت عشق | دانلود کتاب ملت عشق نسخه pdf

دانلود رایگان کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد pdf

در ادامه کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد هنریت کلاوسر می نویسد وقتی هدفی را با اعتقاد کامل نوشتید از کجا بدانید که در مسیر درست حرکت می کنید؟ نشانه ها همه جا اطراف شما هستند گاهی به معنی واقعی کلمه متن های زیبای کتاب باعث شده است تا این کتاب در لیست بهترین کتاب های موفقیت قرار گیرد.

دستگاه فعال‌سازی شبکه‌ای برای مغز مانند یک سیستم فیلتر کننده عمل می کند. نوشتن باعث نصب فیلتر می شود و چیزهایی شروع به پدیدار شدن می کنند که به سیستم فیلتر کننده شما مربوط می شود.

اگر قبلاً هرگز یک موتور هوندا نداشته اید و حالا یک هوندای آبی خریده اید ناگهان هونداهای آبی را در تمامی شهر می بینید.

شاید بپرسید این همه هوندای آبی از کجا آمده اند؟ اما آنها همیشه بودند فقط شما توجهی به آنها نداشتید. روی کاغذ آوردن یک هدف مانند خریدن یک موتور هوندای آبی است این کار باعث نصب فیلتری می شود که باعث می شود نسبت به برخی چیزها در محیط پیرامون خود هوشیار شوید نوشتن باعث فعال شدن دستگاه فعال سازی شبکه ای می شود که به نوبه خود پیامی را برای قشر مغز می فرستد بیدار شو! حواست را جمع کن! وقتی هدفی را می نویسید مغز شما اضافه کاری می کند و به شما برای رسیدن به آن کمک می کند.

 دانلود کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد

۳- کتاب راز نوشته راندا برن

کتاب راز از آن‌جا که یکی از پرفروش‌ترین کتاب های موفقیت با موضوعیت قانون جذب در جهان است ما این کتاب را جزو بهترین کتاب های انگیزشی و موفقیت قرار دادیم. همان‌طور که در پستی فیلم راز را انتشار دادیم تا حدی شما را با مفهوم راز آشنا کردیم. کتاب راز که توسط خانم راندا برن نوشته شد ثابت کرد که چیزی به نام سرنوشت وجود ندارد و تمامی اتفاقات زندگی فرد، خود فرد رقم می زند. کتاب راز می گوید زندگی حال و آینده شما، بسته به فرکانسی است که شما به کائنات ارسال می کنید.

بخشی از متن کتاب راز 

قانون جذب کاری به این ندارد که شما چیزی را خوب یا بد تلقی می کنید به این هم کاری ندارد که آن را دوست دارید یا نه! قانون جذب با اندیشه شما در ارتباط است. با این حساب که اگر به انبوه بدهکاری های خود فکر می‌کنید و و احساس بدی در آن دارید این علامتیست که به عالم هستی می‌دهید به خاطر این بدهکاری احساس بدی دارم با این طرز برخورد آنچه در آن روبرو هستید ارزانی خود می کنید آن را در ذرات وجودتان احساس می کنید.

دانلود رایگان کتاب راز راندا برن

همان چیزی که از آن نصیب بیشتری خواهید برد.وقتی افکارتان را روی چیزی که می‌خواهید متمرکز میسازید به همین شکل متمرکز باقی می مانید ،به کمک قوی‌ترین نیروی موجود درجهان آنچه را می‌خواهید به سمت خود می کشید قانون جذب به کلمات نه نمی خواهم و چیزهایی از این قبیل واکنش نشان نمی دهد. زمانیکه کلمات منفی را در مورد استفاده قرار می دهید قانون جذب این گونه برداشت می‌کند نمی خواهم روی این لباسم چیزی بریزم در واقع یعنی می‌خواهم روی این لباس هم چیزی بریزم.

 دانلود کتاب راز

۴- کتاب قانون توانگری

کتاب قانون توانگری (نام انگلیسی The Dynamic Laws of Prosperity ) نوشته کاترین پاندر یکی از بهترین کتاب های موفقیت است که در بیشتر  کشورها به‌عنوان بزرگترین کتاب انگیزشی نام می برند. ما در وب سایت انگیزشی و موفقیت بازتاب باور قصد داریم در این پست با عنوان دانلود کتاب قانون توانگری این کتاب را معرفی کرده و رایگان جهت دانلود شما عزیزان به نمایش بگذاریم.

بیشتر افراد ثروت را فقط در مادیات، پول و اسکناس می بینند اما زمانی که کتاب قانون توانگری را مطالعه می کنند به این نکته پی می برند که ثروت اصلی در درون خود آنهاست. این کتاب به خواننده می آموزد که ثروت فقط در جنبه مالی معنا نشده است بلکه ثروت در تمامی جهت های معنوی، درونی، احساسی و روحی مطرح است. بدون این ها اگر فقط به جنبه مالی بیندیشید، ثروتمند می شوید اما احساس خوبی نخواهید داشت از داشتن ذهنی آرام بی بهره خواهید شد، روحتان مدام در عذاب است که اگر ثروت از دست شما برود دیگر خوشبختی را تجربه نخواهید کرد.

کتاب قانون توانگری کاترین پاندر pdf

بخشی از کتاب قانون توانگری

از آسمان برایتان طلا می بارد. این کتاب حاصل سالهای کسادی اخیر و سالها زندگی بی برکت است. البته کسی کسادی و زندگی بی برکت را دوست ندارد. نباید هم دوست داشته باشد. پانزده سال بود که جویای کتابی همانند کتاب قانون توانگری بودم. در طول آن سالها که در قفسه کتابخانه ها و کتاب فروشی ها جست‌وجویش می کردم، دیدم که کتاب های زیادی در زمینه موفقیت وجود دارد. اما هیچکدام از قوانین ساده و منسجمی که کامیابی را تضمین کند، سخن نمی گفت.

در ادامه کتاب قانون توانگری می خوانید که: کاترین پاندر شروع کرد به جست‌وجوی کتابی نظیر این کتاب. چون نه آموزشی دیده بودم که بتوانم کار پیدا کنم، نه منبع درآمدی داشتم. حاضر بودم جانم را بدهم تا بتوانم راه و رسم مقتدرانه اندیشیدن را بیاموزم. اما می‌بایست خرج تنها پسرم را در می آوردم و استطاعت شکست خوردن نداشتم. دریافتم که شکست، اساساً ثمره اندیشیدن به شکست است. به‌محض پی بردن به این راز بزرگ کامیابی، جزر و مد دگرگون شد. منظور از اندیشه توانگر، اندیشه ایست که فزونی و کامیابی و دولت و شوکت و اقتدار به همراه آورد.

هرگز خاطره نخستین سخنرانی‌ام را به‌عنوان یک کشیش درباره اهمیت پول برای زندگانی موفق فراموش نمی کنم وقتی گفتم اگر از پول درست استفاده شود عالی واعجاب انگیز است زیرا دارای جوهر الهی است، اصول موجود در کتاب قانون توانگری قانون زندگی است. زنی که در ردیف اول نشسته بود دهانش بازماند و تقریباً از صندلی افتاد وقتی گفتم: پول مائده آسمانی و ملکوتی است زیرا تجلی برکت خداست. زن از هوش رفت. دلیل آمدن او به این جلسه آرزومندیش برای اصول موجود در کتاب قانون توانگری افزون تر بود اما وقتی شنید که پول قانونی توانگری است به کل از هوش رفت.

 دانلود کتاب قانون توانگری

۵- کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید ناپلئون هیل

به جرأت می توان گفت کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید جزو بهترین کتاب های موفقیت است زیرا یکی از کتاب هایی‌ است که بیشتر افراد موفقی که اکنون به موفقیت و ثروت رسیده اند، آن را مطالعه کرده اند. پس این کتاب را در لیست بهترین کتاب های انگیزشی قرار می دهیم چون‌که پرفروش‌ترین و پرطرفدارترین کتاب در زمینه رشد و موفقیت شخصی می باشد و بعید می دانیم که کتابی نوشته شود که رکورد این کتاب را در زمینه روانشناسی موفقیت بشکند. کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید اثر ناپلئون هیل نویسنده آمریکایی که به جرأت می توان او را جزو پیشگامان ادبیات روانشناسی موفقیت دانست‌، می باشد. این کتاب در سال ۱۹۸۷ پس از سالها تحقیقات ناپلئون هیل بر روی افراد ثروتمند و الگوبرداری از رفتار، اعمال و طرز فکر آنها نوشته شد.

دانلود کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید ناپلئون هیل

این کتاب به پیشنهاد اندروکارنگی که تا آن زمان صنعت فولاد آمریکا در دست او بود و دومین ثروتمند آمریکا محسوب می شد و از اساتید ناپلئون هیل بود به رشته تحریر درآمد. زیرا تا آن زمان هیچ‌گونه کتابی که به شیوه اصولی و صحیح شیوه ثروتمند شدن را آموزش دهد و قواعد اصولی کسب ثروت را به همگان از راهی که امکان‌پذیر باشد را یاد دهد وجود نداشت. آنها تصمیم گرفتند با اطلاعاتی که خودشان دارند و دیدگاه هایی که در مورد ثروت در سر دارند را در چندین صفحه نوشته و ناپلئون هیل را راهی سفری کنند تا از رفتار و طرز فکر دیگر افراد ثروتمند جهان اطلاعاتی در مورد باور سازی ثروت و ثروتمند شدن را جمع‌آوری کنند. کتاب بیندیشید ثروتمند شوید حاصل تلاش چندین ساله ناپلئون‌هیل و اندروکارنگی می باشد که تمامی متن‌ها و جملات این کتاب باورهای افراد ثروتمند در سراسر جهان می باشد به شکلی که می توان این کتاب و جملات آن را رازی برای ثروتمند شدن دانست.

شاید این مطلب را دوست داشته باشید
کتاب قدرت فکر ژوزف مورفی pdf کامل | دانلود کتاب کامل قدرت فکر

بخشی از کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید.

وﻗﺘﯽ ھﻨﺮی‌ﻓﻮرد ﺗﺼﻤﯿﻢ ﮔﺮﻓﺖ ﻣﻮﺗﻮر ﻣﺸﮭﻮر وی،ھﺸﺖ را ﺗﻮﻟﯿﺪ کند، می‌خواﺳﺖ ﻣﻮﺗﻮری ﺑﺴﺎزد ﮐﻪ ھﺮ ھﺸﺖ ﺳﯿﻠﻨﺪر آن در ﯾﮏ ردﯾﻒ ﻗﺮار داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ. ﻓﻮرد ﺑﻪ ﻣﮭﻨﺪﺳﯿﻦ ﺧﻮد دﺳﺘﻮر داد ﺑﺮای او ﻣﻮﺗﻮری ﺑﺎ اﯾﻦ ﻣﺸﺨﺼﺎت طﺮاﺣﯽ ﮐﻨﻨﺪ. طﺮح روی ﮐﺎﻏﺬ آﻣﺪ اﻣﺎ ﻣﮭﻨﺪﺳﯿﻦ ﻣﻌﺘﻘﺪ ﺑﻮدﻧﺪ ﮐﻪ ﺗﻮﻟﯿﺪ ﯾﮏ ﻣﻮﺗﻮر ھﺸﺖ ﺳﯿﻠﻨﺪر ﯾﮑﭙﺎرﭼﻪ ﻏﯿﺮﻣﻤﮑﻦ اﺳﺖ»

ﻓﻮرد ﮔﻔﺖ: «ﺑﻪ ھﺮ ﺷﮑﻞ آن را ﺗﻮﻟﯿﺪ ﮐﻨﯿﺪ» و آﻧﮭﺎ ﺟﻮاب دادﻧﺪ «اﻣﺎ اﯾﻦ ﻏﯿﺮ ﻣﻤﮑﻦ اﺳﺖ» ﻓﻮرد دﺳﺘﻮر داد: «ھﺮﭼﻪ ﻣﯿﮕﻮﯾﻢ ﺑﮑﻨﯿﺪ، ھﺮﻗﺪر وﻗﺖ ﻻزم اﺳﺖ ﺻﺮف ﮐﻨﯿﺪ ﻣﮭﻨﺪﺳﯿﻦ ﺑﻪ ﮐﺎرﺷﺎن اداﻣﻪ دادﻧﺪ. ﮐﺎر دﯾﮕﺮی از آﻧﮭﺎ ﺳﺎﺧﺘﻪ ﻧﺒﻮد اﮔﺮ ﻣﯿ‌ﺨﻮاﺳﺘﻨﺪ در ﺷﻤﺎر ﮐﺎرﮐﻨﺎن ﻓﻮرد ﺑﺎﺷﻨﺪ ﺑﺎﯾﺪ ﺑﻪ اﯾﻦ ﮐﺎر اﻗﺪام ﻣﯿﮑﺮدﻧﺪ. ﺷﺶ ﻣﺎه ﮔﺬﺷﺖ، ﭘﯿﺸﺮﻓﺘﯽ ﺣﺎﺻﻞ ﻧﺸﺪ.

 شاید با خواندن همین بخش کوچک از کتاب بدانید که چرا بیندیشید و ثروتمند شوید جزو بهترین کتاب های موفقیت است. ﺷﺶﻣﺎه دﯾﮕﺮ ھﻢ ﺑﻪ ھﻤﯿﻦ ﻣﻨﻮال ﮔﺬﺷﺖ. ﻣﮭﻨﺪﺳﯿﻦ از ھﺮ طﺮﺣﯽ ﮐﻪ ﺑﻪ ذھﻨﺸﺎن ﻣﯿﺮﺳﯿﺪ اﺳﺘﻔﺎده ﮐﺮدﻧﺪ، اﻣﺎ ﺟﻤﻠﮕﯽ ﻣﻌﺘﻘﺪ ﺑﻮدﻧﺪ ﮐﻪ اﯾﻦ ﺗﻮﻗﻊ ﻓﻮرد ﻏﯿﺮ ﻣﻤﮑﻦ ﺑﻮد. در پاﯾﺎن ﺳﺎل ﻓﻮرد ﻣﮭﻨﺪﺳﯿﻦ ﺧﻮد را ﻓﺮا ﺧﻮاﻧﺪ و از ﭘﯿﺸﺮﻓﺘﺸﺎن ﭘﺮﺳﯿﺪ. ﺑﻪ او ﺟﻮاب دادﻧﺪ ﮐﻪ اﻣﮑﺎﻧﯽ ﺑﺮای اﺟﺮای دﺳﺘﻮر او وﺟﻮد ﻧﺪارد.

ﻓﻮرد ﺑﻪ آﻧﮭﺎ ﮔﻔﺖ ﺑﻪ ﮐﺎرﺗﺎن اداﻣﻪ دھﯿﺪ. ﻣﻦ اﯾﻦ ﻣﻮﺗﻮر را ﻣﯿﺨﻮاھﻢ و ﺑﻪ اﯾﻦ ﻣﻮﺗﻮر ﻣﯿﺮﺳﻢ ﻣﮭﻨﺪﺳﯿﻦ ﺑﻪ ﮐﺎرﺷﺎن اداﻣﻪ دادﻧﺪ و آﻧﮕﺎه، اﻧﮕﺎر اﻋﺠﺎزی ﮐﺸﻒ ﮔﺮدﯾﺪ ﯾﮏ ﺑﺎر دﯾﮕﺮ ﻋﺰم و ﺗﺼﻤﯿﻢ ﻓﻮرد ﺑﻪ ﭘﯿﺮوزی رﺳﯿﺪ. اﯾﻦ ﻣﺎﺟﺮا را ﺷﺎﯾﺪ ﻧﺘﻮاﻧﯿﻢ ﺑﺎ رﻋﺎﯾﺖ ھﻤﻪ ی ﺟﺰئیاﺗﺶ بگوییم اﻣﺎ ﺟﻮھﺮ و ﺟﺎن ﮐﻼم ھﻤﯿﻦ اﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﻪ ﺷﻤﺎ ﮔﻔﺘﻢ. ﺷﻤﺎ ﮐﻪ ﻣﯿﺨﻮاھﯿﺪ ﺑﯿﻨﺪﯾﺸﯿﺪ و ﺛﺮوﺗﻤﻨﺪ ﺷﻮﯾﺪ ﺑﺎﯾﺪ ﺑﻪ ﮐﺎر ﻓﻮرد ﺗﻮﺟﻪ داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﯿﺪ. ﻣﺠﺒﻮر ﻧﯿﺴﺘﯿﺪ ﮐﻪ ﺑﯿﺶ از اﻧﺪازه ﺑﻪ دورﺗﺮھﺎ ﭼﺸﻢ ﺑﺪوزﯾﺪ.

 دانلود کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

۶- کتاب جادوی فکر بزرگ

شاید اگر ترتیب بندی در این بخش اهمیت داشت این کتاب را در ربته اول قرار می دادیم به جرات می توان گفت کتاب جادوی فکر بزرگ در رتبه اول بهترین کتاب های موفقیت قرار می گیرد زیرا که یکی از موفقترین و انگیزشی ترین کتاب های موفقیت و روانشناسی می باشد که نظر بسیاری از خوانندگان کتاب های انگیزشی و تحول فردی را در سراسر جهان به خود جلب کرده است. این کتاب را نویسنده و سخنران موفق آمریکایی دیوید جوزف شوارتز به رشته تحریر درآورد.این کتاب شیوه صحیح مثبت اندیشی هنگام برخورد با مسائل و مشکلات در زندگی را با داستان های شیرین و واقعی آموزش می دهد.

کتاب The Magic of Thinking Big Book

بخشی از کتاب جادوی فکر بزرگ

اگر کتاب کتاب جادوی فکر بزرگ را ورق بزنیم در بخشی از این کتاب آمده است که اگر هر روز صبح قبل از آنکه به سر کار بروید، دو مشت خاک در کاربراتور اتومبیلتان خالی کنید اتومبیلتان چگونه کار خواهد کرد؟ موتور سالمش خیلی زود از کار می افتد و نمی تواند کاری را که از آن انتظار دارید، انجام دهد، افکار منفی و ناخوشایندی که به حافظه خود سپرده اید، همان تأثیر را بر ذهن شما می گذارند. افکار منفی، موتور ذهن شما را خراب می کنند. افکار منفی، شما را زیر بار نگرانی، عجز و احساس حقارت از پا در می آورند. آنها شما را در حالی که دیگران به سرعت درگذرند، با کوله باری از مشکلات، کنار جاده رها می کنند.

این کار را انجام دهید: در چنین لحظاتی که با افکار خود خلوت کرده اید، وقتی که رانندگی می کنید و یا به تنهایی غذا می خورید، تجربیات مثبت و  خوشایند خود را از نظر بگذرانید در بانک حافظه خود افکار مثبت بگذارید، این کار اعتماد به نفس شما را افزون میکند و در شما این احساس مطبوع را برمی انگیزد که به خیلی سرحال هستم، و در ضمن، به حفظ تندرستی شما کمک می کند.

در اینجا یک نقشه عالی پیشنهاد شده است. درست پیش از آنکه به خواب  بروید، افکار مثبت را به بانک حافظه خود بسپارید. موهبتهای خود را برشمارید. همه چیزهای خوبی را که به خاطر آنها باید شکرگزار باشید به خاطر آورید: زن با شوهرتان، کودکان، درمان و سلامتی تان را کارهای خوبی را که امروز از مردم دپد دا پد، به یاد آورید. پیروزی‌ها با موفقیتهای بزرگ و کوچکتان را از تقلی بگذرانید. دلایل خرسندی خود را از زنده بودن برشمارید.

 دانلود کتاب جادوی فکر بزرگ

۸- کتاب اثر مرکب دارن هاردی

کتاب اثر مرکب یکی از پرطرفدارترین کتاب های زمینه موفقیت می باشد. با دانلود کتاب اثر مرکب دارن هاردی نگاه شما به زندگی کاملاً تغییر پیدا می کند. کتاب اثر مرکب نوشته دارن هاردی نویسنده آمریکایی که خود سردبیر نشریه و مجلات موفقیت در کشور آمریکا می باشد. کتاب اثر مرکب نگاهی ریز بینانه به اینکه چگونه اهداف و خواسته های خود را به عادت های روزمره تبدیل کرده و اینکه عادات مفیدی و با ارزشی را که در خود ایجاد کرده اید را در بلندمدت نیز تکرار کنید. خیلی از افراد موفق در زمینه بازار کار و کسب ثروت کتاب اثر مرکب را جزو بهترین کتاب های موفقیت می دانند.کتاب اثر مرکب به شما برنامه‌ریزی برای تحقق اهداف و خواسته هایتان را یاد می دهد و به بهترین شکل ممکن این مباحث را زیر ذره‌بین قرار میدهد. در ادامه همین مطلب شما را بیشتر با این کتاب آشنا می کنیم و سپس با دانلود کتاب اثر مرکب اثر دارن هاردی و مطالعه آن نگاهتان به کلی درباره زندگی تغییر پیدا خواهد کرد.

معرفی و دانلود کتاب اثر مرکب دارن هاردی

بخشی از کتاب اثر مرکب دارن هاردی

تاکنون این ضرب‌المثل به گوشتان خورده که ” آنکس آهسته و پیوسته قدم بردارد حتماً پیروز می شود؟ ” اکثراً داستان لاک پشت و خرگوش را شنیده‌اید. می خواهم در اینجا اعلام کنم که من همان لاک پشت هستم .منظور من از این جمله این است که اگر من زمان کافی را در اختیار داشته باشم در هر زمان حاضر هستم با هرکسی رقابت کنم و مطمئن هستم که او را شکست خواهم داد. شاید از خود بپرسید چرا آیا من فرد باهوش و سریعی هستم؟ نه فقط به‌این‌خاطر که من مدت ها روی خودم کار کرده ایم و عادت های مثبت را در خودم ایجاد و پرورش داده ام و با تکیه بر همان عادت هاست که این‌گونه می گویم من می توانم با هرکسی رقابت کنم.

شاید این مطلب را دوست داشته باشید
قانون توانگری | دانلود کتاب قانون توانگری اثر کاترین پاندر pdf کامل

زمانی که من به سن هجده سالگی رسیدم پدر و مادرم از هم جدا شدند و پدرم مرا بزرگ کرد او به هیچ عنوان پدری مهربان و ملایم نبود بلکه همیشه برای اینکه موفق شوم و در کارهایم به موفقیت برسم بر من بسیار سخت می گرفت. من هر روز بخاطر پدرم ساعت شش صبح از خواب بیدار می شدم. آن هم نه با زنگ ساعت و نه با صدای محبت آمیز، بلکه هر بار با صدای برخورد وزنه های آهنی به کف سیمان گاراژ خانه مان که اتاق من در کنار گاراژ بود بیدار می شدم. خوب به خاطرم می آید زمانی که بیدار می شدم همانند افتادن از ساختمان ده طبقه بود.

نسخه رایگان PDF کتاب اثر مرکب

همچنین با دانلود کتاب اثر مرکب دارن هاردی می خواهید که هاردی اینگونه از زندگی خود می گوید: زندگی من را با یک فرد خانه دار و یا یک باغبان مقایسه می کردند بدون شک من کارهای بیشتری داشتم.  هنگامی که از مدرسه به خانه می آمدم با فهرستی بلند بالا از کارهایی که حتما باید آنها را انجام می دادم مواجه می شدم. باید علف های هرز را می کندم برگهای خشک را جمع می کردم گاراژ را تمیز و تمام خانه را گردگیری و جارو می کردم و بعد از اتمام این کارها باید تمام ظرف ها را نیز می شستم چون که پدرم هیچ بهانه ای را نمی پذیرفت.

در ادامه کتاب اثر مرکب می خوانیم که اگر به شما سه میلیون دلار و یک سکه یک سنتی را که ظرف یک ماه آینده هر روز رزش آن دو برابر خواهد شد را جلوی شما بگذارند کدام را انتخاب می کردید؟ اگر قبلا این مثال را شنیده اید به احتمال زیاد شما سکه یک سنتی را انتخاب می کنید چون این انتخاب به یک ثروت بزرگتر از انتخاب دیگری منتهی خواهد شد باور کردن اینکه انتخاب سکه یک سنتی به ثروت بیشتری منتهی می شود خیلی سخت است.

اجازه دهید نگاهی دقیق تر به این مسئله بیندازیم. فرض می کنیم که شما گزینه نخست یعنی سه میلیون دلار را بر می گزینید و دوست‌تان نیز سکه یک سنتی را انتخاب می کند طبق برنامه دوست شما در روز پنجم ۱۶ سنت پول دارد اما شما همان سه میلیون دلاری که اول گرفتید را دارید به نظر شما دوستتان درباره تصمیمی که گرفته و انتخابی که کرده است چه احساسی دارد؟ شما با انتخابی که کرده اید مشغول خرج کردن میلیون ها دلار خود هستید و احساستان نیز بابت انتخاب‌تان بسیار خوب است.

 دانلود کتاب اثر مرکب دارن هاردی

۹- کتاب معجزه شکرگزاری راندا برن

کتاب معجزه شکرگزاری نوشته خانم راندا برن یکی از بهترین کتاب های موفقیت می باشد که در بیست و هشت روز با ارائه تمرین هایی به نحوه انجام شکرگزاری و سپاسگزاری پرداخته است. راندا برن در کتاب معجزه شکرگزاری می خواهد این مطلب را به خواننده آموزش دهد که شیوه صحیح سپاسگزاری چگونه است و اینکه سپاسگزاری کردن از خداوند  برای داشته ها باعث می شود که، نعمت های بیشتری وارد زندگی انسان شود.

کتاب معجزه سپاسگزاری بدون شک یکی از بهترین کتاب های موفقیت یا بهتر بگیم یکی از بهترین کتاب های انگیزشی و موفقیت است زیرا تنها کتابی است که به شخصه موفقیت شما را تضمین می نمایم زیرا که سپاسگزاری نزدیکترین فرکانس برای اتصال به منبع آرامش یعنی خداوند است.

دانلود کتاب معجزه شکرگزاری نسخه PDF

بخشی از کتاب معجزه سپاسگزاری

قدرشناسی مانند قانونی جھانی عمل میکند که تمامی زندگی شما را در برمی‌گیرد. براساس قانون جذب، که تمام انرژی و نیروی موجود در جھان پیرامون ما را از شکل‌گیری اتم‌ھا تا حرکت گیاھان. ھر چیزی، مشابه خود را جذب میکند، را دربردارد از ھر دستی»، «ھرچه بکاری ھمان را برداشت میکنی». شما گفتارھایی این چنینی را شنیده‌اید تمامی این گفتارھا نشان‌گر یک قانون است، ھمچنین بر قانونی.

از هر دست بدھی، با ھمان دست پس میگیری جھانی مُھر تأیید میزند که دانشمند فرزانه اسحاق نیوتن، کشف کرد و به جھانیان نمایاند.

حضرت محمد (که درود خداوند بر او باد) می‌فرماید: سپاسگزاری برای فراوانی‌ای که به شما عرضه می‌شود، بھترین دلیل و بیمه‌ای است برای ادامه یافتن این فراوانی. یکی از متفکرین بزرگ مشرق زمین نیز میگوید: شما ھیچ راھی ندارید مگر آنکه قدردان و راضی باشید. لائو تزو گفته است: اگر شما از چیزھا به ھمان‌گونه‌ای که ھستند لذت ببرید، آنگاه تمام دنیا به شما تعلق خواھد داشت. کریشنا گفته است ھرچه را که به  او تعارف شود با شادی و شعف می‌پذیرد.

دانلود کتاب معجزه شکرگزاری PDF

حضرت داوود پیامبر از شکرگزاری نسبت به تمام دنیا سخن گفته  است، نسبت به ھر چیزی که بین زمین و بھشت قرار دارد و مسیح (ع) پیش از ھر معجزه‌اش شکرگزاری به جا می‌آورده است. در آیین بومی‌ھای استرالیا، تا ماسایی‌ھا و زولوھای آفریقا، ازناواجوھای آمریکا، شاونی و چروکی تا تاھیتی‌ھا، اسکیمو و بومی‌ھای موآری زلاندنو، شکرگزار بودن در ریشه‌ی اولیه‌ی آداب و رسومشان جای داشته است. بامدادان، ھنگامی که از خواب برمیخیزید، برای دیدن روشنایی صبح سپاسگزاری کنید، برای» غذا و شادی زندگیتان سپاسگزار باشید. اگر ھیچ علتی برای سپاسگزاری نمی‌یابید، پس مشکلی در خود شما ھست.

 دانلود کتاب معجزه شکرگزاری

۱۰- کتاب قدرت نامحدود آنتونی رابینز

کتاب قدرت نامحدود اثر آنتونی رابینز یکی از بهترین کتاب از قفسه کتاب های موفقیت است که نویسنده در آن سعی کرده به مسائلی که لازمه موفقیت، تغییر باور و رشد فردی هستند، بپردازد. متد آنتونی رابینز نویسنده کتاب قدرت نامحدود بسیار جامع است زیرا که به تمامی موارد لازم از جمله اعتماد به نفس، استقلال مالی و روحی به‌طورکامل اشاره کرده است.

آنتونی رابینز کتاب قدرت نامحدود (راهی برای دستیابی به قله‌های موفقیت) را در سال ۱۹۸۶ منتشر کرد. او در جلسه معارفه کتاب معتقد بود که هدف وی از نوشتن این کتاب معرفی کامل قدرت انسان است که کتاب همانند یک دفترچه راهنما برای افراد عمل می‌کند و راه رسیدن به خواسته‌هایشان را هموار می سازد.

خیلی از افراد توانایی لازم برای رسیدن به اهدف خود را دارند اما ترس ها همانند یک سد محکم اجازه حرکت نمی دهد کتاب قدرت نامحدود به خوبی این مسئله را زیر ذره‌بین قرار داده و راه های کنترل استرس، کنترل خشم و کنترل زندگی را به خوبی بیان کرده است.

زمان آن رسیده که کتاب قدرت نامحدود را باز کنیم و نگاهی گذرا به آن بیندازیم. در یکی از فصلهای کتاب آمده است که آیا تا به حال کار یک قفل ساز ماهر را دیده اید؟ کار او بیشتر به جادو شباهت دارد. او با قفل بازی می کند، صداهایی را می شنود که شما نمی شنوید، چیزهایی را می بیند و حس میکند که شما نه می بینید و نه حس می کنید و بالاخره قفل را می گشاید. افرادی که در برقراری ارتباط موفق هستند به همین شکل عمل می کنند.

دانلود بهترین کتاب های انگیزشی

شما می توانید نظم ذهن طرف مقابل را کشف کنید. می توانید با فکر هم‌چون یک قفل‌ساز ماهر صندوق ذهن خود یا طرف مقابل را بگشایید. باید به دنبال چیزهایی باشید که هیچ‌گاه ندیده اید. در ادامه فصل کتاب قدرت نامحدود که در سایت بازتاب باور منتشر شده می خوانیم: به چیزهایی گوش کنید که قبلاً نشنیده اید و سؤالاتی بپرسید که قبلأ نپرسیده اید. اگر این کار را درست انجام دهید. می توانید در هر شرایطی روشهای مخاطب خود را بفهمید. می توانید راه برآورده کردن نیازهای افراد را بفهمید و به آنها یاد دهید چگونه برای خود این کار را انجام دهند.

شاید این مطلب را دوست داشته باشید
کتاب جادوی فکر بزرگ | دانلود کتاب جادوی فکر بزرگ PDF

راه فهمیدن روشهای افراد این است که بدانیم آنها هر چیزی را که نیاز دارید در مورد روش‌های خود به شما خواهند گفت. آنها از کلمات، اداها، ژست‌ها و حتی حرکات چشم خود استفاده کرده و به شما اطلاعات می‌دهند. می توانید به همان راحتی که یک کتاب را می خوانید، افکار دیگران را هم بخوانید. در ادامه آنتونی رابینز در کتاب قدرت نامحدود چنین نوشته: به یاد داشته باشید که یک روش، ترکیب خاصی از تصورات درونی است، تصورات مربوط به حس بینائی شنوائی، لامسه، بویایی و چشایی که نتیجه خاصی را به وجود می آورد. باید آنها را مجبور کنید تا از روشهای خود استفاده کنند و آن‌گاه رفتارهایشان را بررسی کنید.

 دانلود کتاب قدرت نامحدود

۱۱ – کتاب پدر پولدار پدر بی پول اثر رابرت کیوساکی

کتاب پدر پولدار پدر بی پول، اثر رابرت کیوساکی‌ و شارون لیچر یکی دیگر از کتاب های موفقیت است که در زمینه ساخت باورهای ثروت ساز توانسته فروش بسیار خوبی در سراسر جهان داشته باشد. در ایران نیزتمامی کارآفرینان این کتاب را حداقل دوبار خوانده اند پس این کتاب در لیست بهترین کتاب های موفقیت جای خواهد گرفت. اگر به ثروت و ثروتمند شدن فکر می کنید باید باورهای ثروت ساز داشته باشید. کتاب پدر پولدار پدر بی پول یکی از بهترین کتاب های انگیزشی ممکن در زمینه ساخت باورهای ثروت ساز می باشد که در ادامه نسخه pdf و کامل این کتاب را می توانید دانلود کنید.

بخشی از کتاب پدر پولدار پدر بی پول

وقتی به مقدمه کتاب پدر پولدار پدر فقیر نگاه می کنیم نظرمان جلب این مطلب می شود آیا مدرسه میتواند ما را برای زندگی واقعی آماده نماید؟ سخت درس بخوان و نمرات خوب بگیر، تا در «: پدر و مادرم همیشه به من می‌گفتند ». آینده یک شغل خوب، با مزایا و حقوق بالا پیدا کنی مهمترین هدف آنها در زندگی فراهم کردن تحصیلات دانشگاهی برای من و خواهر بزرگترم بود، تا با داشتن تحصیلات، بتوانیم فرصت بیشتری برای موفقیت در زندگی داشته باشیم. این بخش رابرت کیوساکی به‌عنوان مقدمه کتاب پدر پولدار پدر بی پول به زیبایی کتاب را آغاز کرده است.

دانلود کتاب پدر فقیر پدر پولدار

عاقبت، زمانی که من در سال ۱۹۷۶ با افتخار و نمرات بالا از دانشگاه ایالت فلوریدا در رشته حسابداری فارغ‌التحصیل شدم، پدر و مادرم گویی به هدفشان رسیده بودند و این بزرگترین دستاورد زندگی آنها بود. استخدام» بیگ اِیت «بر طبق برنامه‌ریزی که داشتم در یک شرکت حسابداری به نام شدم، چون به دنبال یک شغل همراه با بازنشستگی در سن پایین بودم. همسر من مایکل، راهی مشابه راه من را پیموده بود. ما هر دو از خانواده سخت‌کوش و به نسبت متوسط با انگیزه کاری قوی بودیم. مایکل هم با افتخار و نمرات بالا فارغ‌التحصیل شده بود. این کتاب ،کتاب بسیار خواندنی می باشد و جزو بهترین کتاب های انگیزشی در سراسر جهان است.

البته او دو بار این کار را انجام داده است؛ اولین بار به عنوان یک مهندس و دومین بار به عنوان یک وکیل. او به سرعت در یک شرکت حقوقی مشهور در شهر واشنگتن که در زمینه ثبت اختراع فعالیت داشت، استخدام شد و آینده‌ای روشن پیشرو داشت. اگرچه ما در شغل خود موفق بودیم، ولی امور ما آن طور که انتظار داشتیم، نمی‌چرخید. در ادامه متن کتاب پدر پولدار پدر فقیر می خوانیم که  هر دوی ما، بارها شغلمان را به دلایلی که فکر میکردیم درست هستند، عوض کردیم، ولی هیچ برنامه‌ای برای مقرری حقوق بازنشستگی ما وجود نداشت. سرمایه بازنشستگی ما فقط با اندوخته‌های شخصی خودمان زیاد می‌شد. حال ما زندگی بسیار خوبی داریم و حاصل آن سه فرزند است.

 دانلود کتاب پدر پولدار پدر بی پول

۱۲ -کتاب آیین دوست یابی دیل کارنگی

کتاب آیین دوست یابی اثر دیل کارنگی یکی از مهمترین کتاب های موفقیت در زمینه ارتباطات و روابط اجتماعی می باشد که تا کنون نزدیک به هفده میلیون فروش در سراسر جهان داشته است. طبق آماری که مجله Times منتشر کرد کتاب آیین دوست یابی جزؤ بیست کتاب تاثیر گذار در زمینه موفقیت قرار گرفت. دیل کارنگی این کتاب را در ۶ بخش ارائه کرده که در هرکدام از این بخش ها یکی از رازهای ارتباط موثر و صمیمانه که افراد موفق از آن باخبرند را فاش کرده است.

خلاصه کتاب آیین دوست یابی

در کتاب آیین دوست یابی چنین آمده است که ۹۹درصد انسانها از خودشان انتقاد نمیکنند و معمولاً از دید خودشان انسانهای خوب و عالی هستند و معمولا از دیگران انتقاد می کنند و باید یادآور شد انتقاد مثل کبوتر جلد و سریع است که به خانه بر می گردد و بیاد بیاوریم که با انتقاد از رفتار کسی اصلاح نمی شود.

اکثر جنایت کاران خود را بی گناه می دانند مانند گن کراولی – الکاپن و دچ شولتز. جان وانامیکر می گوید چ: سی سال است که من معتقد شده ام انتقاد و خورده گیری فایده ندارد و چگونه از عهده اصلاح دیگران به وسیله عیب جویی می توان برآمد و اینکه ما هرکسی را ملامت می کنیم جز خودمان را و هرگاه خواستیم از کسی انتقاد و عیب جویی کنیم یاد داستان الکاپن و… بیفتیم و بدانیم کبوتر مسافر به خانه باز می گردد و با خود بگوییم شخصی که مورد انتقاد ما واقع شده تمام سعی خود را برای دفاع و تبرئه کردن خود می کند.

درادامه کتاب آیین دوست یابی می خوانیم که فقط یک راه وجود دارد که به وسیله آن می توان هر کسی را به انجام هر کاری واداشت و آن این است  آن‌چه را که می خواهم برای من انجام دهد باید آنچه را که او می خواهد به او بدهم. فروید می گوید: هر چیزی که شما و من انجام می دهیم نشأت گرفته از دو محرک است: ۱- نیاز جنسی ۲- تمایل به بزرگ بودن. جان دیوی یکی از فلاسفه آمریکا می گوید: آرزوی مهم بودن و بزرگ بودن مهمترین نیاز طبیعت بشر است.

دانلود نسخه PDF کتاب آیین دوست یابی

برای آرزوی مهم بودن باید ارضا شد وگر نه حالت جنون و دیوانگی ختم می شود. شواب در مورد اینکه چرا یک میلیون دلار از اندروکارنگی در سال دریافت می کرده نوشته: من توانایی خود را در ایجاد انگیزه در دیگران را به عنوان بالاترین سرمایه‌ام می‌دانم و نه تنها راهی که می توان سعی و تلاش دیگران را برانگیخت از عمل آنها قدردانی کنیم و تشویق کنیم. دیل کارنگی در کتاب کتاب آیین دوست یابی چنین می نویسد هیچ چیز به اندازه انتقاد و ایرادگیری سرپرستان موجب کشته شدن انگیزه و تلاش زیر دستان نمی شود. من هیچ وقت از کسی ایراد نمی گیرم وقتی چیزی را دوست دارم از آن خوشم می آید صادقانه و با تمام وجود از آن تعریف و تمجید می کنم .

دانلود کتاب آیین دوست یابی دیل کارنگی PDF

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://baztabebavar.ir/?p=8967
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
تیم بازتاب باور
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد بهترین کتاب های موفقیت و انگیزشی روانشناسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.